Infrastruktura

Naszym celem jest umożliwienie wszystkim Polakom korzystania z taniej, bezpiecznej i wygodnej komunikacji.

Budowa i remont dróg lokalnych

Dobre drogi lokalne z chodnikami i ścieżkami rowerowymi nie tylko ułatwiają komunikację, ale podnoszą także bezpieczeństwo. Na ich budowę i remont pozwoli specjalny program budżetowy wsparcia dla gmin i powiatów.

Jeden bilet samorządowy

W skali kraju z kolei regionalnych korzysta ok. 140 milionów pasażerów rocznie. Proponujemy wprowadzenie wspólnego kolejowego biletu samorządowego. Będzie pozwalał podróżować liniami samorządowymi, we wszystkich województwach.

Pekaes w każdej gminie

Likwidowane połączenia autobusowe utrudniają życie mieszkańcom mniejszych miejscowości. We współpracy z prywatnymi przewoźnikami, odbudujemy siatkę połączeń autobusowych, szczególnie tam, gdzie nie mogą ich zastąpić linie kolejowe.

Metro w największych miastach

Polskie miasta cały czas się rozrastają. Ich mieszkańcy oczekują coraz sprawniejszej komunikacji. Postulujemy dofinansowanie miast i aglomeracji powyżej miliona mieszkańców w przygotowaniu planu metra oraz jego wybudowaniu.

Sekundniki na skrzyżowaniach

Proponujemy zainstalowanie sekundników na skrzyżowaniach głównych arterii miast oraz w miejscach o ruchu wahadłowym. Sekundniki można zastosować również przy przejściach dla pieszych i przejazdach rowerowych.

POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Piękna 3A, 00-539 Warszawa
 biuronkw@psl.org.pl
 22 620 60 20
22 654 35 83

KLUB PARLAMENTARNY PSL

Wiejska 4/6/8, 00-902 Warszawa
kp-psl@kluby.sejm.pl
22 694 23 21
22 694 23 21