PSL jest jedyną formacją w centrum, jest formacją spokoju, pojednania, normalności, opartą o wartości chrześcijańskie – powiedział na konwencji samorządowej w Rzeszowie, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Program PSL to jedyny program prawdziwej chadecji, prawdziwej chrześcijańskiej demokracji, partii ludowej, narodowej. Jesteśmy jedyną formacją w centrum.

Zdaniem prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza w „polskim życiu politycznym jedni skręcili skrajnie w prawo”. – Skręcili bardzo niebezpiecznie w prawo. Poszli w nacjonalizm. To widzimy po niektórych osobach na listach PiS – zauważył prezes PSL.


Władysław Kosiniak-Kamysz zauważył, że Platforma Obywatelska natomiast „skręciła w lewo”. – Przyjęcie liberalnej Nowoczesnej i Inicjatywy Polskiej pani Barbary Nowackiej, lewicy liberalnej, lewicy światopoglądowej na swoje listy jest mocnym skrętem w lewo – ocenił lider ludowców.

Tylko głos oddany na PSL jest gwarancją, że w samorządach nie będzie żadnej ideologizacji życia .

– Nie będzie niebezpiecznych skrętów, ani w prawo, ani w lewo. Podstawowym zadaniem PSL w wyborach jest przywrócenie w Polsce braterstwa; zjednoczenie Polaków. Przywrócenie normalności w naszych relacjach sąsiedzkich, międzyludzkich, w rodzinach – zapewnił Władysław Kosiniak-Kamysz.


Po przejęciu władzy przez PiS, polska wspólnota narodowa jest dzisiaj rozbita, a naród polski jest podzielony.

– To jest fakt. To nie jest przypuszczenie, to nie jest prognoza. Wspólnota narodowa w Polsce została rozbita. Naród polski jest podzielony. Jeżeli nie dojdzie do zjednoczenia to dojdzie do tragedii – stwierdził lider ludowców.

Władysław Kosiniak-Kamysz zaapelował do rodaków, żeby w najbliższych wyborach „postawić na dobrych gospodarzy, którzy dbają o swoją małą ojczyznę”.


– Nie można dopuścić do samorządów tych, którzy zasiali ziarno nienawiści. Ciężkiej choroby nienawiści zasianej już na poziomie krajowym. Nie wolno tej choroby wpuścić na Podkarpacie, do Małopolski, na Lubelszczyznę i do żadnego innego miejsca w Polsce – zaapelował Władysław Kosiniak-Kamysz.