Kultura

Rozwój infrastruktury, nowe miejsca pracy czy inwestycje to nie wszystko. Dbamy również o przestrzeń życia, która wypełnia wolny czas.

Reymontówki – wiejskie świetlice

Wieś to nie tylko rolnictwo, to przede wszystkim wyjątkowa przestrzeń do życia, w której znajduje się wielkie bogactwo kulturowe. Dbajmy o rozwój lokalnej tradycji. Pomoże w tym program budowy i remontów wiejskich świetlic.

Specjalne granty dla KGW i LZS

Proponujemy specjalne granty dla Kół Gospodyń Wiejskich i Ludowych Zespołów Sportowych. Organizacje te będą mogły starać się o dedykowaną pomoc finansową w wysokości 10 tysięcy złotych, specjalnie dla nich, by nie utracić potencjału kulturowego wsi.

Wsparcie zespołów ludowych

Orkiestry, zespoły muzyczne oraz zespoły regionalne stale dbają o podtrzymanie tradycji i rozwój kulturalny wsi. Stworzymy specjalny fundusz wsparcia dla tych organizacji, w celu zakupu nowych instrumentów czy dofinansowania wyjazdów.

Program Kino za rogiem

Proponujemy stworzenie w gminach i miastach powiatowych sieci małych, kameralnych sal kinowych. Będzie w nich można obok filmów, obejrzeć relacje z wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Orły obok Orlików

Budowa orlików okazała się strzałem w dziesiątkę. Teraz czas rozwinąć tę ofertę. Zbudujemy Orły, czyli kompleksy lekkoatletyczne wokół boisk. Mieszkańcy lokalnych społeczności muszą mieć możliwości do rozwijania swoich pasji.

POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Piękna 3A, 00-539 Warszawa
 biuronkw@psl.org.pl
 22 620 60 20
22 654 35 83

KLUB PARLAMENTARNY PSL

Wiejska 4/6/8, 00-902 Warszawa
kp-psl@kluby.sejm.pl
22 694 23 21
22 694 23 21