Politycy PSL zaapelowali dziś do prezesa TVP Jacka Kurskiego, by komitety wyborcze wszystkich ugrupowań miały zapewnioną szansę na równy dostęp do telewizji publicznej. – Apelujemy do prezesa TVP, by wszystkie podmioty startujące w wyborach, miały zapewnione równe szanse – powiedział na briefingu w Sejmie szef sztabu wyborczego PSL, poseł Piotr Zgorzelski.


Politycy PSL zwrócili się dzisiaj do prezesa TVP Jacka Kurskiego, z apelem aby komitety wyborcze wszystkich ugrupowań miały zapewnioną szansę na równy dostęp do telewizji publicznej. Zdaniem ludowców po rozpoczęciu kampanii wyborczej w wyborach samorządowych, wszystkie zgłoszone komitety powinny mieć równy start.

– Dziś apelujemy do prezesa TVP, by wszystkie podmioty startujące w wyborach, miały zapewnione takie szanse – powiedział poseł Piotr Zgorzelski.

W tym kontekście poseł PSL zaapelował o transmisję Konwencji Wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego.

– Widzieliśmy w ubiegłą niedzielę w TVP Info transmisję na żywo z konwencji PiS. Oczekujemy, że inne partie – w tym także nasza – będą miały także tę możliwość, by widzowie mogli tę konwencję obejrzeć, zwłaszcza, że ustawa o radiofonii i telewizji gwarantuje równy dostęp podmiotów publicznych do telewizji publicznej – zaznaczył Piotr Zgorzelski.

Poseł PSL zauważył że „zdarzają się takie przypadki, że w telewizji publicznej są przerywane programy, by pokazać relację ze spotkania wyborczego kandydata PiS”. – My takiego heroizmu od TVP nie oczekujemy, ale oczekujemy rzetelności wobec wszystkich komitetów, które biorą udział w kampanii – skomentował Piotr Zgorzelski.

Na briefingu wiceszef sztabu wyborczego PSL Miłosz Motyka dodał, że „pojawiają się głosy, że TVP działa tak jakby była częścią sztabu wyborczego PiS” – Apelujemy do Jacka Kurskiego, aby przestał wpychać telewizję publiczną w ramiona jednej partii i zapewnił wszystkim formacjom politycznym jednakowy dostęp do mediów – dodał Miłosz Motyka.

W najbliższą niedzielę 9 września 2018 r. o godzinie 11.00 w Warszawie, w budynku Sangate Hotel Airport przy ul. Komitetu Obrony Robotników odbędzie się Mazowiecka i Krajowa Konwencja Wyborcza Polskiego Stronnictwa Ludowego.

– Zapraszamy na nią w sposób szczególny media. Konwencja różni się od dotychczasowych, bo proponujemy tam trzy strefy: strefę familijną, sportową i historyczną. Będą też wystąpienia programowe naszych kandydatów w wyborach samorządowych i przyjaciół – zapowiedział poseł Piotr Zgorzelski.