Skip to main content

Mazowsze – serce Polski, które bije nie tylko dla Warszawy, ale i dla każdej małej miejscowości, każdego startupu i przedsiębiorcy. Region, który nieustannie dąży do innowacyjności i rozwoju, właśnie został uhonorowany prestiżową nagrodą Europejski Region Przedsiębiorczości. To wyróżnienie jest dowodem na to, że Mazowsze kierowane przez wiceprezesa PSL jest liderem innowacyjności w Europie Środkowo-Wschodniej, miejscem, gdzie marzenia o sukcesie biznesowym stają się rzeczywistością.

Marszałek Adam Struzik, wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego odebrał wyróżnienie podczas uroczystej ceremonii w Brukseli, potwierdzając tym samym pozycję Mazowsza jako lidera innowacyjności w Europie Środkowo-Wschodniej. Polski region otrzymał nagrodę między innymi za swoją wizję innowacyjności oraz strategię tworzenia przyjaznego środowiska dla startupów i przedsiębiorstw, w tym tych prowadzonych przez obywateli Ukrainy.

Marszałek Adam Struzik w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie wieloletnich wysiłków na rzecz budowania przedsiębiorczego, innowacyjnego Mazowsza.

– Europejski Komitet Regionów docenił nasze nieustanne inwestycje w rozwój otoczenia biznesowego, dzięki któremu nasze firmy mogą się rozwijać i budować dobrobyt regionu – mówił Adam Struzik.

Mazowsze, z ponad 900 000 zarejestrowanych firm, wytwarza aż 24 proc. polskiego produktu krajowego brutto. Region jest nie tylko dynamicznym centrum Warszawy, ale także różnorodnym obszarem z wieloma małymi miejscowościami i ośrodkami wiejskimi.

– Nasze wysiłki kierujemy na rozwój poza metropolitalny, inwestując w system innowacji, transformację przemysłową i promocję przedsiębiorczości w subregionach – tłumaczył marszałek z PSL.

Ścisła współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami, organizacjami badawczymi i NGO-sami przyczynia się do wspólnego sukcesu.

Region wspiera również przedsiębiorczość firm ukraińskich, dzieląc się doświadczeniem i wspierając integrację społeczno-gospodarczą.

– Zapraszamy ukraińskie firmy do wspólnych projektów, pomagamy rozwijać współpracę administracji i społeczności oraz oferujemy programy zawodowe dla uchodźców z Ukrainy – mówił Struzik. Nasze działania pokazują, że Mazowsze to region otwarty i wspierający, gotowy do dalszego rozwoju.

Politycy PSL pracują na rzecz integracji i wsparcia wszystkich przedsiębiorców, tworząc przyjazne otoczenie biznesowe, które przyciąga inwestorów i sprzyja rozwojowi. Osiągnięcie to jest dowodem na to, że Polska jest regionem pełnym możliwości, zarówno dla lokalnych, jak i międzynarodowych firm.

Dołącz do nas i wspólnie budujmy przyszłość polskiego samorządu jako lidera przedsiębiorczości i innowacji w Europie!