Skip to main content

Piotr Czyżyk popierany przez Polskie Stronnictwo Ludowe został nowym wójtem gminy Opinogóra. Pokonał w drugiej turze Annę Koral z PiS. Wybory zostały zorganizowane po śmierci dotychczasowego wójta gminy Stanisława Wieteski, wieloletniego i zasłużonego członka PSL.

W niedzielę 17 lipca odbyła się II tura przedterminowych wyborów na wójta gminy Opinogóra. Wygrał ją Piotr Czyżyk uzyskując 59,13 proc głosów, który wyraźnie pokonał rywalizującą z nim kandydatkę PiS Annę Koral, na którą zagłosowało 40,83 proc wyborców.

Piotr Czyżyk do tej pory był kierownikiem referatu infrastruktury, gospodarki nieruchomościami, rolnictwa i ochrony środowiska Urzędu Gminy w Opinogórze i bliskim współpracownikiem nieżyjącego wójta gminy Stanisława Wieteski. Jego kontrkandydatka z nadania rządu pełniła do tej pory funkcję wójta gminy. Jednak jej kilkumiesięczne rządy nie zyskały zaufania wyborców mimo, że otrzymała duże wsparcie z centrali PiS. Popierał ją osobiście minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Zwycięstwo Piotra Czyżyka, to również wyraz poparcia dla PSL, które wspierało jego kandydaturę.