Skip to main content

Kampania wyborcza przyspiesza. W tę sobotę w Kielcach odbędzie się kolejna konwencja Trzeciej Drogi, a już w przyszły weekend koalicjanci PSL i Polska 2050 zorganizują w całej Polsce 1000 spotkań mobilizujących nieprzekonanych wyborców do głosowania 15 października.

 

 

Do wyborów parlamentarnych pozostały 22 dni. Ruszamy w Polskę z prostym przesłaniem – to jest Twój czas. Trzecia droga prowadzi do Ciebie! 

– Masz ten moment, w którym politycy muszą Cię słuchać, w którym Ty musisz odpowiedzieć, jakiej Polski chcesz. Zachęcamy, abyś wybrał Trzecią Drogę, żebyś poszedł, poszła na wybory. Ta decyzja jest raz na cztery lata i od niej będzie zależeć dużo więcej, nie tylko te najbliższe cztery lata. Wszyscy powinni dać z siebie absolutnie wszystko. Trzymamy kciuki za marsz Koalicji Obywatelskiej, który odbędzie się w Warszawie. My będziemy w całej Polsce pokazywać, że możliwa jest Polska gospodarna, zamiast marnotrawnej, że będziemy szanować pieniądze, które ludzie zarabiają. Wreszcie będzie to kraj, który zauważy tych, których do tej pory nie zauważano. W kraju w końcu będzie spokój i bezpieczeństwo, a nie kolejne wojny domowe – mówił lider Polski 2050 Szymon Hołownia

Wraz z Władysławem Kosiniakiem – Kamyszem, Prezesem PSL wyrusza oni w przyszły weekend w objazd Polski Green Truckiem. Trasa rozpocznie się w sobotę rano w Elblągu, a zakończy w niedzielę wieczorem w Nowym Sączu. Po drodze liderzy odwiedzą min Olsztyn, Ciechanów, Lipno, Łódź, Częstochowę czy Gliwice. W tym czasie kandydatki i kandydaci z listy Trzeciej Drogi zorganizują w całej Polsce spotkania z wyborcami. 

– Ta trasa jest nieprzypadkowa – docenia i większe miasta i mniejsze miejscowości. Będziemy w całej Polsce. To jest weekend mobilizacji i czas przełomu, który może nastąpić. To jest ostatnia prosta prowadząca do wyborów. Trzecia Droga prowadzi do każdego z Was, do każdego sołectwa. Chcemy pokazać, że zwycięstwo jest w zasięgu ręki. Chcemy udowodnić, że jesteśmy w stanie wygrywać. Nie każdy pojedzie do dużej metropolii. Po to jest Trzecia Droga, aby do każdego z was dojechać. To jest nowa jakość w polityce, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością. Jeżeli poszanowanie dla naszej przeszłości, łączy się z wizją przyszłości, to jest to nowa jakość. Stajemy w obliczu największego wyboru, jakiego dokonamy na najbliższe lata. Ten wybór zależy od wszystkich państwa, od wszystkich naszych rodaków. Dlatego będziemy wszędzie, gdzie to możliwe, aby przekonywać i zachęcać do udziału w wyborach, ale też pokazywać nasze gwarancje: wakacje od ZUS-u i dobrowolny ZUS, PIT rodzinny, polska zdrowa żywność, zielona energia i tani prąd, ale też dobrze finansowana, wolna od polityki szkoła, dostęp do lekarza. Naszych propozycji, w tym 12 Gwarancji, jest więcej. Mówimy dość marnotrawstwu, czas na Polskę gospodarną. Po to jest objazd po całej Polsce – powiedział Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.