Skip to main content

Zgłaszamy wniosek o zmianę Konstytucji Rzeczpospolitej i wpisanie do niej członkostwa Polski w Unii Europejskiej – powiedział w Sejmie na konferencji prasowej prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Weto obozu rządzącego w sprawie budżetu UE może zapoczątkować Polexit. Niebezpiecznie wyostrza się także antyunijna narracja części obozu Zjednoczonej Prawicy. Wewnętrzne tarcia w obozie rządzącym zaczynają być zagrożeniem dla polskiej racji stanu.

– Dzisiaj w obliczu weta, które chce zgłosić pod wpływem radykałów ze swojego obozu premier Mateusz Morawiecki, ale też na kanwie tej dyskusji, która rozpoczyna się z inspiracji radykałów obozu Zjednoczonej Prawicy w tygodnikach, którzy są z nią związane, albo są przyjazne, gdzie widzimy hasło Polexitu jako już temat do dyskusji, nie do negocjacji, tylko do szerokiej dyskusji. My się z tym fundamentalnie nie zgadzamy – stwierdził na konferencji prasowej w Sejmie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

[tweet id=”1330852084837703682″ align=”center”]

– My mamy prostą odpowiedź i też prosty sprawdzian, tak naprawdę dla wszystkich parlamentarzystów. Zgłaszamy wniosek o zmianę Konstytucji Rzeczpospolitej i wpisanie członkostwa Polski w Unii Europejskiej do Konstytucji Rzeczpospolitej – zapowiedział prezes PSL.

– Jest to krótka i prosta zmiana pod względem treści, ale ta treść niesie ze sobą pewną wartość i kierunek proeuropejski – dodał Władysław Kosiniak-Kamysz.

[tweet id=”1330857293441884162″ align=”center”]

Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego zapowiedział także kampanię informacyjną dotyczącą wykorzystania środków europejskich i przedstawiającą zagrożenia, płynące z weta wieloletniego budżetu UE na lata 2021-2027 oraz Fundusz Odbudowy.

– Na propagandę trzeba odpowiadać rzetelną informacją, a na kłamstwa i fake newsy prawdą. Będziemy przedstawiać naszą kampanię informacyjną dot. wykorzystania środków europejskich i zagrożenia z weta. Chcemy odkłamywać to co robi telewizja rządowa – podkreślił Władysław Kosiniak-Kamysz.