Skip to main content

Polskie Stronnictwo Ludowe i Parlamentarny Zespół ds. Obrony Polskiej Samorządności zapraszają do udziału w obywatelskim wysłuchaniu publicznym w sprawie dewastacji polskiej przyrody przez ustawy PiS. Obrady odbędą się w najbliższy poniedziałek, 20 marca br. o godz. 11:00 w Sali Kolumnowej Sejmu RP.

W dyskusji na temat dewastacji polskiej przyrody udział wezmą m.in. eksperci, ekolodzy i naukowcy. Przedstawią negatywne konsekwencje projektów poselskich PiS dla narodowego dziedzictwa polskiej przyrody.

Sprawa budzi olbrzymie emocje i kontrowersje. Rządzący forsują szkodliwe pomysły bez jakichkolwiek konsultacji społecznych, często wbrew protestom obywateli i organizacji społecznych. Obywatelskie wysłuchanie publiczne jest więc jedyną formą konsultacji społecznych ustaw, które drastycznie niszczą polską przyrodę.

Obecny rząd lekceważy opinie ekspertów i wskazywane przez nich zagrożenia dla zdrowia i życia Polaków. Obywatelskie wysłuchanie publiczne to jedyna szansa dla ekspertów, naukowców i mediów na wyrażenie opinii oraz zainicjowanie dyskusji o ustawach i dewastacji polskiej przyrody.

Obywatelskie wysłuchanie publiczne transmitowane będzie także na portalu społecznościowym Facebook Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w debacie.