Skip to main content

PSL solidaryzuje się z rodzicami, którzy popierają protest nauczycieli. Dzisiejszy strajk mówi: STOP złym zmianom w edukacji, STOP chaosowi w edukacji – powiedział poseł Piotr Zgorzelski.

Na piątkowym briefingu prasowym w Sejmie poseł Piotr Zgorzelski podkreślał, że potrzebna jest solidarność społeczna, szczególnie wtedy, „kiedy PiS zohydza Polakom poszczególne segmenty naszego społeczeństwa”.

– PSL solidaryzuje się z rodzicami popierającymi strajk nauczycieli, który jest wymierzony przeciwko złym zmianom w edukacji – podkreślił poseł PSL.

– Dzisiejszy strajk, który rodzice wraz z nauczycielami rozpoczęli, jest bardzo ważny. Mówi jasno: stop złym zmianom w edukacji, stop chaosowi w edukacji, stop likwidacji najlepszych szkół, jakie w ostatnim 25-leciu w Polsce były – dodał Zgorzelski.

Zdaniem posła Zgorzelskiego PiS „zdewastowało 2,5 tys. gimnazjów, które były oknem na świat dla milionów dzieci, szczególnie tych, które mieszkają w Polsce lokalnej, w naszych małych ojczyznach”.

Przeczytaj równieżTak będzie wyglądała szkoła po antyreformie edukacji

PSL uczestniczy w akcji protestacyjnej zbierając podpisy pod referendum edukacyjnym. W opinii ludowców, zabrakło debaty społecznej, która powinna towarzyszyć zmianom w systemie edukacji.

– My chcemy tę debatę przywrócić, dlatego zbieramy podpisy – oświadczył poseł Piotr Zgorzelski.