Skip to main content

Dziesięć lat temu prezes Jarosław Kaczyński na konferencji ze słynnym kanistrem mówił, że trzeba obniżyć ceny benzyny o połowę, a one wzrosły o połowę – mówił przed stacją Orlen prezes PSL. W ciągu 5 minut trwania konferencji na stacji ceny benzyny spadły o 15 gr. – Nie zdawałem sobie sprawy, że my mamy taką sprawczość. W takim razie jutro ruszamy na wszystkie stacje – stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz

W niedzielę prezes PSL zorganizował konferencję na temat wysokich cen paliw. Domagał się ich obniżenia nawet o połowę, jak obiecywał Jarosław Kaczyński.

– Przedstawiamy uśrednione ceny paliw z kwietnia 2020 i 2021 roku. Dla PB95 było 4,13 zł, jest 5,49 – wzrost o 33%. Te dane i tak nie nadążyły za cenami, bo dziś na warszawskim Orlenie – 5,66 zł. To prawdziwa Piątka, a za chwilę Szóstka Kaczyńskiego – wyliczał Władysław Kosiniak-Kamysz.

[tweet id=”1411632085362745344″ align=”center”]

10 lat temu prezes PiS, Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej ze słynnym kanistrem mówił, że ceny benzyny trzeba obniżyć o połowę. Jednakże, tylko w ostatnim roku wzrosły one o 33%.

– Gdzie jest obietnica z sierpnia 2011r. – ceny benzyny o połowę w dół? Połowę ceny benzyny stanowią podatki, a tych podatków po latach rządów PiS-u jest więcej w cenie benzyny, bo doszła opłata paliwowa i została zwiększona akcyza. Jak 10 lat temu się było w opozycji to łatwo się mówiło „Obniżcie ceny o połowę”, ale my dzisiaj mówimy sprawdzam – mówił lider PSL.

[tweet id=”1411681622815084545″ align=”center”]

– Apeluję do pana prezesa: niech prezes „wszystko może” Obajtek skończy z pisaniem artykułów, kupowaniem prasy, a zajmie się tym do czego jest powołany: dystrybucją benzyny w cenach przystępnych dla Polaków. Oczekujemy obniżenia jej na wakacje i okres powakacyjny – powiedział Kosiniak-Kamysz.

– Pan prezes Obajtek zawsze mówił, że on wszystko potrafi; że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Dlatego dzisiaj czekamy na jego interwencje w tym sektorze rynku – apelował Władysław Kosiniak-Kamysz.

[tweet id=”1411633881602736129″ align=”center”]

Konferencja została przerwana, kiedy to po niecałych pięciu minutach od jej rozpoczęcia ceny na stacji benzynowej w Warszawie zaczęły spadać.

– W trakcie naszej konferencji na tablicach za naszymi plecami ceny benzyny spadły o 15 groszy. Jeśli w takim tempie będą one obniżane, to jutro zrobimy konferencje w całej Polsce – stwierdził rzecznik prasowy PSL, Miłosz Motyka.

– Proszę Państwa, nie wiedziałem, że mamy taką sprawczość. W ciągu 5 minut naszej konferencji ceny benzyny spadły o 15gr. W takim razie jutro ruszamy na wszystkie stacje. Jeśli prezes Obajtek będzie w takim tempie obniżał ceny benzyny to będzie rewelacja – mówił prezes PSL.

[tweet id=”1411668456529879040″ align=”center”]

Wysokie ceny paliwa dotyczą wszystkich Polaków. Bony turystyczne często są „zjadane” przez ceny paliwa przez co polskich rodzin nie stać na wypoczynek i wyjazd na wakacje. Wyższe ceny paliwa przekładają się także na wyższe ceny wybranych usług, np. transportowych. Wielu z nas korzysta z usług kurierskich, robiąc zakupy przez Internet. Wraz ze wzrostem cen paliwa wzrosną zatem ceny przesyłek kurierskich. Drożyzna na stacjach wpływa również na życie rolników.

– Czy wyższa cena oleju napędowego to praktyczna realizacja zapowiadanych wczoraj zmiana dla rolnictwa? Do Piątki Kaczyńskiego dla polskiej wsi dopisują kolejny punkt. Podwyżki utrudnią żniwa, uniemożliwią zarobek rolników – stwierdził prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.