Skip to main content

Wielki sukces kandydatki PSL w wyborach uzupełniających do rady gminy Jarocin. Katarzyna Szymkowiak znokautowała kontrkandydata zdobywając 82 proc. głosów.

Katarzyna Szymkowiak w wyborach uzyskała 82 proc. głosów. Jej konkurent Michał Fijałkowski, pełniący funkcję sekretarza gminy uzyskał zaledwie 18 proc. To kolejny sukces PSL, który pokazuje że Ludowcy to jedyna partia samorządowa będąca blisko ludzi i znająca ich potrzeby.

– Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaufali mi i oddali na mnie swój głos. Obiecuję, że nie zawiodę Waszego zaufania i będę pracować dla dobra naszej małej ojczyzny – mówiła nowa radna Jarocina. – Jestem szczęśliwa i zadowolona, ale przede wszystkim dumna z mieszkańców Radlina, Wilkowyi i Kątów, a także wdzięczna, ze zaufali mi po raz kolejny – dodała.

Katarzyna Szymkowiak jest wieloletnią członkinią PSL oraz Związku Młodzieży Wiejskiej. Aktywnie działa społecznie m.in. w Stowarzyszeniu „Tęcza” w Radlinie oraz w Wielkopolskim Stowaryszeniu Rozwoju i Promocji Obszarów Wiejskich. Należy do OSP w Wilkowyji. W 2007 roku po raz pierwszy została wybrana do Rady Miejskiej w Jarocinie. Od 2 lat pełni funkcję sołtysa Wilkowyi. Ma dwoje wnucząt.