Skip to main content

Przyszłość Polski. Wielki Wybór – pod takim hasłem Koalicja Europejska idzie do wyborów do Parlamentu Europejskiego. – To jest naprawdę wielki wybór, który jest przed nami. Chcemy być rozgrywającymi w Europie, nie rozgrywanymi. Nie będziemy lokajem w UE. Wygra silna Polska w Europie i wygra Koalicja Europejska – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

W czwartek w Warszawie liderzy Koalicji Europejskiej podpisali i zaprezentowali hasło wyborcze oraz deklarację programową na wybory do Parlamentu Europejskiego.

– Dla tych wszystkich malkontentów, dla tych, którzy realizowali z uporem maniaka program „fałszywa troska plus”, dzisiaj pokazujemy wspólną deklarację programową, gdzie zabiegamy o najważniejsze sprawy dla Polski, dla Europy, dla naszych rodaków – powiedział podczas prezentacji programu Koalicji Europejskiej prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
[tweet id=”1113771833696952320″ align=”center”]
Zadaniem PSL w Koalicji Europejskiej jest zagwarantowanie największych pieniędzy z UE na polskie rolnictwo.

– To my wynegocjowaliśmy 32 mld euro dla rolników. Rząd PiS nawet tego nie umie wykorzystać. Jesteśmy na szarym końcu wydatkowania tych środków w Europie – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz. Stwierdził, że ludowcy zagwarantują największe środki na polskie rolnictwo. – Naszym celem jest ujednolicenie dopłat bezpośrednich dla rolników w Unii Europejskiej – oznajmił lider PSL.

Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział również sformułowanie europejskiego programu i pakietu onkologicznego dla Polski i Europy.
[tweet id=”1113774195102629889″ align=”center”]
– Rząd kompletnie zapomniał o polskich pacjentach. Znajdują środki na różne programy, ale pomijają służbę zdrowia – powiedział. – Z budżetu europejskiego stworzymy Europejski Program Onkologiczny – oświadczył prezes PSL. Wyjaśnił również, że z powodu nowotworów złośliwych rocznie umiera 100 tys. Polaków.– To jeden z najwyższych wskaźników w Europie. Możemy to zmienić – zapowiedział prezes Stronnictwa.

Koalicja Europejska została powołana z myślą o lepszej przyszłości Polski.

– Albo wybierzemy fighterów w UE, którzy będą walczyć o najważniejsze sprawy dla Polski, o polską rację stanu, o silną Polskę w Europie, albo wybierzemy hucpiarzy, którzy każdego dnia robią hucpę, wymachują szabelką w Warszawie, a w Brukseli wywieszają białą flagę – stwierdził lider ludowców. Koalicja Europejska i jej kandydaci to fighterzy, którzy zawalczą o silną Polskę w silnej Europie. – To jest wielki wybór, to jest przyszłość Polski – podkreślił Władysław Kosiniak-Kamysz.

– DEKLARACJA PROGRAMOWA –