Skip to main content

W kampanii wyborczej obiecywali rozwiązanie problemu frankowiczów, teraz umywają ręce. – Dziś nie ma wyborów, więc dla PiS problem kredytów walutowych nie istnieje – powiedział rzecznik prasowy PSL Jakub Stefaniak.

W dzisiejszym wywiadzie Jarosław Kaczyński stwierdził, że frankowicze powinni wziąć sprawy w swoje ręce i walczyć w sądach o zmiane sposobu płacenia kredytu, gdyż rząd nie może podejmować działań, które doprowadzą do zachwiania systemu bankowego.

–To pokazanie prawdziwej twarzy PiS – ocenia rzecznik Stefaniak. – Pomoc frankowiczom i innym osobom z kredytami walutowymi była częścią programu wyborczego PiS. Mówił o tym w kampanii zarówno prezydent Duda jak i premier Szydło. To właśnie przez takie obietnice wiele osób mogło na nich zagłosować. Teraz pozostawiają ich samych sobie – dodaje.

Z kolei poseł PSL Mieczysław Kasprzak jest zdania, że powinno się rozpocząć pracę nad problemem kredytów walutowych. – Pani premier Szydło mówiła w kampanii o konieczności wykreślenia ze słowników polityków sformułowania „nie da się”. Czy razem z prezesem Kaczyńskim chce się teraz z tego wycofać? Nie możemy pozwolić na to i musimy jak najszybciej zacząć pracę nad ustawą – mówi poseł Kasprzak.