Skip to main content

Ponad stu ludowców z kujawsko-pomorskich struktur PSL spotkało się w sobotę w Łankowicach koło Kcyni. To już drugie z serii spotkań na Kujawach i Pomorzu.


– Cel główny to jak najlepsze przygotowanie się do przyszłorocznych, listopadowych wyborów samorządowych – powiedział poseł Zbigniew Sosnowski, lider PSL na Kujawach i Pomorzu. Spotkanie jest drugim po radziejowskim z całej serii, która będzie realizowana w województwie przez kolejnych kilka miesięcy. Kolejne odbędzie się 18 listopada w Brodnicy.

PSL już teraz intensywnie przygotowuje się do przyszłorocznych wyborów samorządowych. Ludowcy zapowiadają walkę o wszystkie szczeble reprezentacji samorządowej. – Pracujemy nad konkretnym kształtem list do sejmiku. Prace trwają również przy wyborze kandydatów do rad powiatów i gmin. Do wyborów samorządowych startujemy pod własnym szyldem – zapowiedział poseł Sosnowski.

Odnosząc się do zapowiedzi dokonania zmian w ordynacji wyborczej przez rządzących, ludowcy deklarują pełną gotowość do konkurencji w każdych warunkach.

– Bez względu na to, w jakich warunkach przyjdzie PSL tę kampanię wyborczą prowadzić, to kandydatów wystawimy najlepszych – stwierdził lider kujawsko-pomorskich struktur PSL. – Polskie Stronnictwo Ludowe jest najlepszą reprezentacją Polski lokalnej. Wszędzie gdzie to możliwe, będziemy wystawiać kandydatów spod szyldu zielonej koniczynki – zakończył Zbigniew Sosnowski.