Skip to main content

Szkoda, że Lewica złamała jedność opozycji i zapomniała o naszym wspólnym wysłuchaniu publicznym w Sejmie ws. Krajowego Planu Odbudowy. Zapomniała o naszych wspólnych opozycyjnych postulatach i żadnego z nich nie wynegocjowała i nie wymusiła na rządzie – powiedział w Sejmie poseł Dariusz Klimczak.

We wtorek odbyło się spotkanie Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami Lewicy i klubu PiS w sprawie głosowania nad przyjęciem Krajowego Planu Odbudowy.

– Szkoda, że Lewica złamała jedność opozycji i zapomniała o naszym wspólnym wysłuchaniu publicznym w Senacie ws. Krajowego Planu Odbudowy. Zapomniała o naszych wspólnych opozycyjnych postulatach i żadnego z nich dzisiaj nie wynegocjowała i nie wymusiła na rządzie – stwierdził na konferencji prasowej w Sejmie poseł Dariusz Klimczak.

Politycy PiS przez wewnętrzne wojny w obozie Zjednoczonej Prawicy, próbują najwyraźniej przekupić Lewicę, by ta poparła ich projekt Krajowego Planu Odbudowy. Przypomnijmy, że politycy Solidarnej Polski twierdzą, że nie ma możliwości, by Solidarna Polska poparła ten projekt poparła.

[tweet id=”1386984227267399681″ align=”center”]

– Dzisiaj ani Lewica, ani pan premier Mateusz Morawiecki nie może odtrąbić sukcesu, ponieważ do ratyfikacji Funduszu Odbudowy potrzebne jest 2/3 głosów. I o tym mówią wszelkiego rodzaju ekspertyzy prawne – przypomniał Dariusz Klimczak.

– My uważamy, że uczciwe byłoby, gdyby pan premier w Sejmie przedstawił informacje na temat Krajowego Planu Odbudowy dla wszystkich ugrupowań. Nie tylko dla jednego, wybranego, którego próbuje się przekupić kwestiami, które de facto już dawno były zapowiadane – dodał poseł PSL.

ℹ️ Czytaj również → Wysłuchanie publiczne nt. Funduszu Odbudowy

Zdaniem wiceprezesa PSL „takie samo prawo do informacji, do negocjowania Krajowego Planu Odbudowy ma zarówno największy klub Koalicji Obywatelskiej, jak i najmniejsze koło Polski 2050″.

– Szkoda, że ta zasada jedności została złamana. My uważamy, że opozycja razem mogłaby więcej wynegocjować w lepszym Krajowym Planie Odbudowy poprzez ratyfikację – powiedział Dariusz Klimczak.

[tweet id=”1386984529924132864″ align=”center”]

Ludowcy dziwią się Lewicy, ponieważ nie wiadomo jak będzie wyglądała ustawa o Funduszu Odbudowy.

– Nie wiemy, czy nie będzie preambuły dotyczącej rezygnacji chociażby z powiązania praworządności z pieniędzmi. My dzisiaj mamy bardzo wiele niewiadomych – zaznaczył poseł PSL.