Skip to main content

Koalicyjny Komitet Trzeciej Drogi przedstawił liderów list kandydatów, którzy wystartują w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak podkreślał prezes PSL, to najlepsza możliwa drużyna, która będzie zabiegać o ważne sprawy dla Polski w Brukseli.

Trzecia Droga to ugrupowania z różnych rodzin politycznych, które łączą siły, aby 9 czerwca zwiększyć reprezentacje osób, które myślą tak samo jak my – progospodarczo, proeuropejsko, a także stawiają bezpieczeństwo i zdrowie jakosprawy fundamentalne.

Po 20 latach w Unii Europejskiej nie wszyscy pamiętamy o co szła walka – nie tylko o przynależność do wspólnoty, ale także o powrót do zachodniej Europy po latach kurtyny, która nas od niej oddzielała. Chodziło też o rozwój. Widzimy, jak Polska przez ten czas się zmieniła – powiedział prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz.

Będziemy stawiać, jako Trzecia Droga, na bezpieczeństwo i zdrowie. Te dwie podstawowe wartości muszą dostać nowego wymiaru oraz finansowania. To są sprawy dla nas najważniejsze, co już nie raz udowodniliśmy – dodał lider Trzeciej Drogi, Władysław Kosiniak- Kamysz.

Poznaj liderów Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego.