Skip to main content

Polskie Stronnictwo Ludowe poprze Tadeusza Ferenca na prezydenta Rzeszowa w nadchodzących wyborach samorządowych. To obecnie urzędujący prezydent miasta. Swoją funkcję sprawuje od 2002 roku.


Ludowcy od dawna deklarowali, że będą popierać w wyborach samorządowych sprawdzonych kandydatów cieszących się dużym poparciem społecznym. Popierając Tadeusza Ferenca, który od 3 kadencji wygrywa wybory w pierwszej turze pokazują że dotrzymują słowa.

– Nie wyobrażamy sobie innego kandydata na prezydenta Rzeszowa w tych wyborach niż pana prezydenta Ferenca, jako kandydata apolitycznego, z poparciem wielu środowisk społecznych, obywatelskich, politycznych – powiedział podczas konferencji prasowej w Rzeszowie Władysław Kosiniak-Kamysz. – My na pewno dziś deklarujemy pełne wsparcie i poparcie dla tego programu rozwoju Rzeszowa, rozwoju Podkarpacia – dodał.

Lider PSL zaznaczył, że jest pod wielkim wrażeniem tego, co się dzieje od 2002 r. w Rzeszowie, od kiedy prezydentem jest Tadeusz Ferenc.

Prezydent Ferenc podziękował za poparcie i zadeklarował, że chciałby, żeby miasto Rzeszów robiło wrażenie na wszystkich tych, którzy tu przyjeżdżają, tych którzy tu mieszkają. – W tej chwili sytuacja w Rzeszowie jest taka, że mamy pieniądze, mamy pomysły. I ciągle myślimy o tym, żeby był rozwój – powiedział prezydent Ferenc. Ferenc życzył także PSL „dobrych wyników wyborczych”.

Ferenc urodził się w 1940 r. w Rzeszowie. Jest ekonomistą. Pracę zaczynał w 1956 r. jako robotnik w rzeszowskiej WSK. Potem był m.in. zastępcą dyrektora firmy transportowej, dyrektorem Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych, wreszcie prezesem największej w mieście spółdzielni mieszkaniowej.

W 2002 r. w drugiej turze głosowania został wybrany na prezydenta Rzeszowa. Cztery lata później wygrał w pierwszej turze. W pierwszej turze jego reelekcja rozstrzygnęła się też w 2010 oraz 2014 r.