Skip to main content

PSL przygotowało rozwiązania zakładające wsparcie dla osób niepełnosprawnych. – To jest grupa, która jest dzisiaj najbardziej potrzebująca. Jeżeli nie będzie wsparcia najbardziej potrzebujących, to nie będzie pełnej roli państwa – uważają ludowcy.

Podczas konferencji prasowej w Sejmie prezes PSL zaprezentował trzecią odsłonę Pakietu Społecznego Ludowców, na który składają się propozycje zakładające m.in. wsparcie dla osób niepełnosprawnych, wzrost wydatków na służbę zdrowia i podwyżki dla nauczycieli.

[tweet id=”1101053320616132608″ align=”center”]

Trzecia część Pakietu Ludowców dotyczyła sytuacji osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. – To jest grupa, która jest dzisiaj najbardziej potrzebująca. Jeżeli nie będzie wsparcia najbardziej potrzebujących, to nie będzie pełnej roli państwa – oświadczył prezes PSL.

Władysław Kosiniak-Kamysz przypomniał, że w maju ub.r. w trakcie protestów osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie, politycy opozycji podpisali pakt na rzecz osób niepełnosprawnych, w którym zobowiązali się do wprowadzenia comiesięcznego dodatku rehabilitacyjnego w wysokości 500 zł dla osób niepełnosprawnych.

[tweet id=”1101053573633323008″ align=”center”]

– W Pakiecie Społecznym Ludowców będzie część dla osób niepełnosprawnych. Właśnie „500 plus” dla każdej osoby niepełnosprawnej na rehabilitację – zapowiedział Władysław Kamysz.

W konferencji wziął udział Adam Nyk, który od 23 lat porusza się na wózku inwalidzkim. Podkreślał, że jeżeli niepełnosprawni chcą być aktywni, potrzebne jest im wsparcie. – O sile państwa świadczy to, na jakim poziomie i w jaki sposób żyją ci, którzy mają najgorzej w swoim życiu – stwierdził.

[tweet id=”1101053687173185536″ align=”center”]

Obecny na konferencji poruszający się na wózku inwalidzkim senator Klubu PSL Jan Filip Libicki zauważył, że skoro w budżecie znajdą się pieniądze na rozszerzenie programu 500 plus o pierwsze dziecko oraz „trzynastka” dla emerytów i rencistów, to powinny się znaleźć pieniądze na wsparcie dla osób niepełnosprawnych.