Młodzi

Chcemy tworzyć warunki do życia dla młodych Polaków o jakich marzą. Tak, by mogli myśleć o zakładaniu rodziny i spełnianiu swoich ambicji w kraju, nie na emigracji.

Program Praca dla Młodych

Z programu skorzystają absolwenci szkół zawodowych, ponadgimnazjalnych i wyższych, którzy nie ukończyli 30 lat. Otrzymają 2-letnią gwarancję zatrudnienia na umowie o pracę. Co ważne, sami wybiorą swojego pracodawcę.

Ziemia za złotówkę dla rodzin

„Ziemia dla młodych” to program dla osób do 35. roku, które chcą osiedlić się poza miastem. Za symboliczną złotówkę rodziny nabędą działkę budowlaną z zasobów państwowych. Wraz z pozwoleniem na budowę i planem domu energooszczędnego.

Tanie mieszkania na wynajem

Rządowe projekty mieszkaniowe skupiają się na największych aglomeracjach, pomijając średniej wielkości i najmniejsze miejscowości. Z myślą o mieszkańcach mniejszych ośrodków wprowadzimy program „Tanie mieszkania na wynajem”.

Koniec umów śmieciowych

Administracja publiczna powinna dać dobry przykład pracodawcom wprowadzając obowiązek dla kontrahentów w zamówieniach publicznych zatrudniania pracowników wyłącznie na umowie o pracę.

Rady Młodych w samorządzie

Wprowadzimy obligatoryjne tworzenie Rad Młodych na wszystkich szczeblach samorządu. Ich zadaniem będzie, konsultowanie decyzji władz samorządowych, promowanie inicjatyw młodzieżowych i wyrażanie opinii w kluczowych sprawach dla młodych mieszkańców.

POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Piękna 3A, 00-539 Warszawa
 biuronkw@psl.org.pl
 22 620 60 20
22 654 35 83

KLUB PARLAMENTARNY PSL

Wiejska 4/6/8, 00-902 Warszawa
kp-psl@kluby.sejm.pl
22 694 23 21
22 694 23 21