Skip to main content

Wszystkie kluby w Sejmie opowiedziały się za skierowaniem projektu „Emerytura bez podatku” do dalszych prac. – My tego nie odpuścimy. Będziemy walczyć o emerytów, będziemy walczyć o seniorów, o podniesienie emerytur i zwolnienie ich z podatku – powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

W środę w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy „Emerytura bez podatku”. Projekt w październiku 2018 r. wspólnie z komitetem obywatelskim złożyło w Sejmie Polskie Stronnictwo Ludowe. Wcześniej ten sam pomysł, jako projekt poselski PSL został w Sejmie odrzucony przez polityków PiS już w pierwszym czytaniu. Jednak ludowcy nie złożyli broni i przedstawili w Sejmie ten sam projekt ustawy, ale już jako obywatelski. Pod projektem podpisało się ponad 140 tys. osób.

[tweet id=”1220014903899107328″ align=”center”]

Przedstawiając stanowisko klubu PSL-Kukiz’15, Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że w efekcie uwolnienia emerytur z podatku, świadczenia wzrosłyby o ok. 300-350 zł. Wskazał również, że 85 proc. Polaków popiera bardziej emeryturę bez podatku niż trzynastą emeryturę.

– My się cieszymy z każdego wsparcia. Dobrze, że jest wsparcie w postaci trzynastej emerytury. Ale niedobrze, że to nie jest wsparcie systemowe, że ono nie jest na stałe, tylko zależy od widzimisię, od tego, czy to jest rok wyborczy – powiedział lider PSL.

[tweet id=”1220020579908177920″ align=”center”]

Jego zdaniem bardzo ważne jest, żeby emeryci mieli poczucie bezpieczeństwa.

– Ceny rosną. Ostatnie dane Eurostatu pokazują, że Polska jest na 6. miejscu pod względem wzrostu cen towarów i usług. Inflacja jest w Polsce dwa razy wyższa niż średnia europejska. To pokazuje, jak mocno dzisiaj trzeba stanąć po stronie emerytów i rencistów. – My tego nie odpuścimy. Będziemy walczyć o emerytów, będziemy walczyć o seniorów, o podniesienie emerytur i zwolnienie ich z podatku – zapewnił Władysław Kosiniak-Kamysz.

[tweet id=”1220030032090947584″ align=”center”]

Fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki