Skip to main content

Prezydent RP Andrzej Duda wybrał na marszałka seniora Sejmu X kadencji posła Marka Sawickiego z Polskiego Stronictwa Ludowego. Ma najdłuższy staż parlamentarny i dał się poznać jako człowiek dialogu.

– Jako Prezydent Rzeczypospolitej mam zaszczyt wyznaczyć marszałka seniora, który poprowadzi pierwsze obrady Sejmu. Zdecydowałem o powierzeniu tej ważnej i prestiżowej funkcji panu posłowi Markowi Sawickiemu z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który został wybrany z Komitetu Wyborczego Trzecia Droga – poinformował w orędziu prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podkreślił, że poseł Marek Sawicki ma najdłuższy staż poselski i jest człowiekiem dialogu.

– Reprezentuje swoich wyborców w Sejmie nieprzerwanie od 30 lat. Jako poseł, ale także minister rolnictwa, dał się poznać jako człowiek dialogu i współpracy, dlatego jestem przekonany, że godnie będzie reprezentował w tym szczególnym dniu posłów ze wszystkich ugrupowań, a pierwsze obrady Sejmu będą przebiegać sprawnie i w uroczystej atmosferze – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

– Jest mi niezmiernie miło i dziękuję za zaufanie. Z satysfakcją przyjmuję powierzoną mi funkcję. Będę działał zgodnie z Konstytucją i regulaminem Sejmu Rzeczpospolitej Polski – zadeklarował poseł Marek Sawicki.

 

Fot. Sejm