Skip to main content

Polskie Stronnictwo Ludowe jednoznacznie staje po stronie protestujących w ramach akcji „Media bez wyboru” i będzie konsekwentnie bronić dostępu Polaków do wolnych i niezależnych od propagandy rządowej mediów, które są obecnie jedynym źródłem rzetelnej i obiektywnej informacji.

10 lutego br. Naczelny Komitet Wykonawczy Polskiego Stronnictwa Ludowego w przyjętej uchwale jednoznacznie poparł protest mediów zainicjowany we wspólnej akcji „Media bez wyboru”. Ludowcy zdecydowanie sprzeciwiają się wprowadzeniunowego, wyjątkowo dotkliwego obciążenia finansowego mediów działających w Polsce.

– Propozycja nowego podatku od mediów jest kolejnym już w ostatnich latach ciosem rządu Zjednoczonej Prawicy zadanym wolnym mediom działającym w kraju. Jego wprowadzenie podcina podstawy finansowe funkcjonowania niezależnych mediów w Polsce i w drastyczny sposób ograniczy konkurencję na rynku medialnym. Doprowadzi do upadłości wielu mniejszych wydawców, bez których nie będzie już w Polsce rzetelnych mediów, których misją jest kontrola i patrzenie na poczynania władzy, po to, aby przedstawić Polakom obiektywne informacje, nienasycone rządową propagandą i manipulacjami. Pozostaną jedynie usłużne rządowi media państwowe wspierane wielomiliardowymi dotacjami z budżetu – czytamy w uchwale PSL.

[tweet id=”1359540305696075778″ align=”center”]

Podatek od mediów bezpośrednie nawiązuje do czasów PRL-u, w którym rację bytu miały jedynie te media, które pochlebnie wypowiadały się o komunistycznej władzy, posługując się przy tym kłamstwem, manipulacją i oszczerstwami.

Polskie Stronnictwo Ludowe staje jednoznacznie po stronie protestujących w ramach akcji „Media bez wyboru” i będzie konsekwentnie bronić dostępu Polaków do wolnych i niezależnych od propagandy rządowej mediów, które są obecnie jedynym źródłem rzetelnej i obiektywnej informacji.

[tweet id=”1359468194516336640″ align=”center”]

Zachęcamy do podpisania utworzonej przez PSL petycji online skierowanej do Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego.

 

PETYCJA ONLINE