Skip to main content

Jedność ponad podziałami jest możliwa – mówił po posiedzeniu Rady Naczelnej PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Ludowcy zdecydowali dziś o budowie szerokiej koalicji na najbliższe wybory do Parlamentu Europejskiego.

Za budowaniem szerokiego bloku na wybory europejskie zagłosowało 86 delegatów, przeciwnych było 8. – Jesteśmy formacją demokratyczną. Ostatnie tygodnie to był czas dyskusji, rozmowy z naszymi sympatykami, członkami PSL, w jakiej formule nasze wartości, program, pomysł na Polskę i Europę będzie najlepiej realizowany – mówi prezes PSL.

[tweet id=”1099302427948449793″ align=„center”]

PSL będzie zabiegać o jak największy budżet europejski dla Polski w kolejnych latach w Parlamencie Europejskim, ludowcy chcą też postawić na energię odnawialną i wsparcie dla rolnictwa. Zwiększymy dopłaty bezpośrednie i zwiększymy wydatki na politykę spójności. Na samorządność, na solidarność, na subsydiarność, na to wszystko, co jest istotą UE, ale też funkcjonowania PSL – mówi Władysław Kosiniak Kamysz.

[tweet id=”1099303152145367041″ align=„center”]

Jesteśmy za Polską silną w Europie, szukającą przyjaciół, a nie wskazującą wrogów. Za Polską, która jest rozgrywającym, a nie czarną owcą, nie siedzi w oślej ławce, a z tym mamy do czynienia teraz – mówi prezes PSL.