Skip to main content

Kiedy minister Szyszko zezwala na wycinanie kolejnych drzew, Forum Młodych Ludowców zachęca do ich sadzenia. – Jan Szyszko zastał Polskę drewnianą, a zostawi wykarczowaną. My do tego nie dopuścimy. Zapraszamy ministra do sadzenia drzew razem z nami – mówił Miłosz Motyka prezes FML.

Młodzi ludowcy z przytupem kontynuują akcję #DrzewoDlaPolski. Jak mówi Miłosz Motyka jest to pozytywna odpowiedź na program „Trociny+”, który zafundował Polakom minister Szyszko. Dzisiaj zjawili się z sadzonkami pod gmachem Ministerstwa Środowiska przy ulicy Wawelskiej w Warszawie, gdzie przekazali drzewko do posadzenia dla Jana Szyszki.

– Mamy nadzieję, że minister pójdzie po rozum do głowy, otrzymując ten wyjątkowy prezent i zasadzi drzewo. Minister środowiska powinien dbać o środowisko, a nie karczować lasy. Szczególnie, gdy mamy takie problemy z zanieczyszczeniem powietrza – mówił Miłosz Motyka. – Oczekujemy od ministra, że naprawi swoje błędy. Chcemy odpowiedzi, komu właściwie ustawa o wycince drzew służy – dodał lider FML.

Oprócz świerku dla ministra Szyszki młodzi ludowcy przynieśli ze sobą sadzonki, które są dzisiaj rozdawane Warszawiakom. – Mamy świadomość, że trudno będzie naprawić to co zostało wykarczowane. Jednak my, jako Forum Młodych Ludowców chcemy brać odpowiedzialność za Polskę i jej przyszłość. Częścią tego zobowiązania jest dbałość o ochronę środowiska – mówił Emil Sawicki, członek FML. – Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do tej akcji – dodawał.

#DrzewoDlaPolski to akcja ludowców, która jest odpowiedzią na ostatnią masową wycinkę drzew. Jest ona wynikiem nowych przepisów forsowanych przez Ministerstwo Środowiska. Pomysłodawcami inicjatywy są Andrzej Grzyb, europoseł PSL, PSL w Kaliszu oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrzecu.

O co właściwie chodzi w całej tej akcji? Bazuje ona na popularnej w mediach społecznościowych zasadzie nominacji. Reguły są bardzo proste: sadzisz drzewo, uwieczniasz ten moment, publikujesz w mediach społecznościowych z hashtagiem #DrzewoDlaPolski i nominujesz kolejne trzy osoby.

Sadzonki w ramach akcji #DrzewoDlaPolski będą dziś rozdawane od godziny 16:00 przy stacji PKP Warszawa Śródmieście.