Skip to main content

Młodzi ludowcy zapraszają ponownie Polaków na objazd kraju śladami „dojnej zmiany” PiS. To kolejna odsłona akcji FML pod nazwą #samiswoi. Młodzi politycy pokazują w niej jak regionalni działacze PiS pobierają gigantyczne apanaże ze spółek skarbu państwa. Opublikowali już kilkadziesiąt nazwisk PiS-owskich aparatczyków.

Nie ma prawie w Polsce powiatu gdzie przedstawiciele PiS-owskich struktur nie zasiadaliby w spółkach skarbu państwa pobielając gigantyczne pensje. – Miała być dobra zmiana, a jest dojna zmiana – mówi Julia Pietruszka, jedna z pomysłodawczyń akcji.


– Zarabianie po kilka milionów złotych, jest naprawdę nie etyczne w sytuacji gdy emerytury są rewaloryzowane o kilka złotych. Wychodzi na to, że prawdziwa nazwa PiS to pieniądze i spółki – dodaje przedstawicielka Forum Młodych Ludowców.


Na potwierdzenie swoich słów młodzi ludowcy pokazali zdjęcie radnego z Dolnego Śląska Piotra Dytko, który zarobił ponad 296 tys. złotych. – PiS stworzył mechanizm, w którym samorządowcy tej partii dorabiają w spółkach skarbu państwa gigantyczne sumy – mówi Emil Sawicki, członek FML. – Rząd dał emerytom po pięć złotych podwyżki, a swoim działaczom posady za setki tysięcy – dodał.


Młodzi ludowcy zapowiedzieli, że to nie koniec ich działań i wkrótce kolejne nazwiska działaczy PiS i ich zarobki zostaną przez nich upublicznione. Zachęcamy do śledzenia akcji na kontach społecznościowych PSL na Twitterze i Facebooku.

Chcesz być na bieżąco z akcją #SamiSwoi?

ZOBACZ!