Skip to main content

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik został wybrany samorządowcem 2016 roku. Tytuł przyznali mu internauci głosujący w plebiscycie serwisu Portalsamorządowy.pl.

Tegoroczne wyboru samorządowca roku internetowego serwisu cieszyło się dużym zainteresowaniem. W plebiscycie oddano ponad 152 tys. głosów. Swoją siłę w samorządzie pokazało Polskie Stronnictwo Ludowe. Najwięcej pozytywnych ocen bowiem uzyskał Adam Struzik, który nie miał sobie równych wśród marszałków województw.

Tytuł Samorządowca Roku Adamowi Struzikowi zostanie wręczony podczas gali w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (10-12 maja 2017). To dowód na to, że byliśmy, jesteśmy i będziemy najlepsi w samorządzie. Tytuł dowodzi również tego, że Polacy doceniają pracę dobrych gospodarzy.

Wśród nagrodzonych na poziomie prezydentów i burmistrzów miast znalazła się popierana przez PSL burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan. Wyróżniona w ostatnich tygodniach w ostrych słowach komentowała projekt ustawy metropolitarnej i brak konsultacji społecznych przez PiS w tej sprawie.

Dobry, sprawiedliwy samorząd, to samorząd w rękach PSL. W rękach, które każdego dnia pracują na rzecz swoich mieszkańców – podkreślają działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego. To my każdego dnia, realizując wiele potrzebnych projektów, tworzymy coraz lepsze warunki do życia i pracy. To nasza wielka odpowiedzialność, ale trzeba też do niej wielkiej odwagi i determinacji, której nam, ludowcom nie brakuje.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich wyróżnionych. Pełne wyniki znajdują się na stronie portalu samorządowego.