Skip to main content

Posłowie PSL zadali w piątek politykom PiS trzy pytania dotyczące konkretnych działań w Unii Europejskiej. Chcą wiedzieć kto jest kandydatem PiS na unijnego komisarza, Ile miliardów z unijnego budżetu wywalczą dla Polski i w jakiej wysokości zagwarantują unijne dopłaty dla rolników?

 

PiS ma problem z fundamentalnymi dla Polaków sprawami w UE, dlatego przed wyborami ucieka w tematy światopoglądowe. Nie wiadomo dlaczego przed wyborami Prawo i Sprawiedliwość zajmuje się tematem par homoseksualnych i edukacji seksualnej dzieci.

Dla ludowców tematy światopoglądowe od zawsze były indywidualną sprawą każdego człowieka. Polityków PSL interesują konkrety. Z czego będzie żył polski rolnik, czy będą w Polsce nowe drogi i kto na będzie reprezentował w Brukseli?

W piątek w Sejmie ludowcy zadali politykom PiS trzy pytania dotyczące konkretnych działań w Unii Europejskiej:

1️⃣ Kto jest kandydatem PiS na unijnego komisarza?

2️⃣ Ile miliardów euro z unijnego budżetu wywalczy PiS dla Polski?

3️⃣ W jakiej wysokości PIS zagwarantuje unijne dopłaty dla rolników?

PSL oczekuje, że PiS odpowie na kluczowe pytania, które dziś publicznie zostały skierowane do przedstawicieli partii rządzącej.
[tweet id=”1106555837823225859″ align=”center”]
– Nie damy się wciągnąć PiS w kolejną wojnę światopoglądową. Nie pozwolimy im uciec od pytań o przyszłość Polski w Europie. Czekamy na jasną deklarację ws. unijnego komisarza, nowego budżetu i dopłat dla rolników – zaznaczył lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.