Skip to main content

Prezes PSL zaapelował do najważniejszych polityków w kraju, aby podpisali ponadpartyjną deklarację w sprawie promocji szczepień  przeciw Covid-19.Stańmy wspólnie w tej sprawie. Może nas wiele różnić, ale musi łączyć walka o dobro, bezpieczeństwo, życie i zdrowie obywateli – mówił na konferencji prasowej w Kielcach Władysław Kosiniak-Kamysz.

Wraz z rozpoczęciem wakacji dramatycznie wyhamowało tempo szczepień przeciw Covid-19. To bardzo niepokojące zjawisko, bo aby osiągnąć odporność populacyjną według rządowych planów do końca sierpnia miało zostać zaszczepionych ok. 70% społeczeństwa. Niestety, na dzień dzisiejszy w pełni zaszczepionych jest tylko 46,3% osób, a pierwszą dawkę podano zaledwie 48,5% Polakom. Grozi nam kolejny lockdown i zagrożenie dla wydolności systemu opieki zdrowotnej.

– Mamy już sygnały, ze czwarta fala koronawirusa już się rozpoczęła. Najważniejsze, żeby była ona jak najmniej dotkliwa; żeby we wrześniu dzieciaki mogły iść do szkoły; żeby nie było mowy o lockdownach, których przedsiębiorcy już nie wytrzymają. To jest naprawdę ostatni moment na działanie – alarmował Władysław Kosiniak-Kamysz.

[tweet id=”1423248583554392075″ align=”center”]

Lider PSL wysłał też list do prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Morawieckiego, prezesa Kaczyńskiego, Donalda Tuska, do marszałków Sejmu, Senatu i do wszystkich liderów partyjnych, żeby w przyszłym tygodniu wystąpili na wspólnej konferencji prasowej i podpisali deklarację zachęcającą Polaków do szczepień.

– Zapraszam wszystkich, żeby wsparli akcję szczepień. Wzywam prezydenta, marszałków Sejmu i Senatu, premiera oraz wszystkich liderów politycznych do podpisania deklaracji zachęcającej Polaków do szczepień. Stańmy wspólnie w tej sprawie. Może nas wiele różnić, ale musi łączyć walka o dobro, bezpieczeństwo, życie i zdrowie obywateli – apelował szef ludowców.

„W trosce o bezpieczeństwo zdrowotne każdego z Polaków, po przeanalizowaniu badań naukowych, a także statystyk związanych z kierunkami rozwoju choroby i skuteczności szczepionek przeciw koronawirusowi zwracamy się z apelem do wszystkich o włączenie się do akcji szczepień przeciwko tej ciągle niezwykle groźnej chorobie” – głosi treść przygotowanej deklaracji.

[tweet id=”1423245822095941634″ align=”center”]

– Jako lekarz zrzuciłem garnitur i pracowałem jako wolontariusz na izbie przyjęć lecząc chorych na covid. Jako polityk walczyłem o polskich przedsiębiorców, których postulaty reprezentowaliśmy cały ten czas w parlamencie. Dlatego czuję się w obowiązku do zaproszenia i poproszenia o wspólne działanie w tej sprawie. I nie wstydzę się słowa „proszę”. Proszę, żebyśmy wszyscy stanęli wspólnie i podpisali się pod tą deklaracją – powiedział prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.