Skip to main content

W organizowanym przez Portal Samorządowy plebiscycie marszałek Adam Struzik z PSL po raz kolejny stanął na najwyższym podium, wyraźnie wyprzedając włodarzy polskich województw. Powtórzył swój sukces z 2016 i 2018 r.

Znamy zwycięzców organizowanego przez PortalSamorzadowy.pl plebiscytu na najlepszych samorządowców roku. Po roku przerwy na najwyższy stopień podium w plebiscycie na marszałka województwa wrócił Adam Struzik, wyraźnie wyprzedzając swoich kolegów z pozostałych regionów.

– Po raz trzeci zdobyłem zaszczytny tytuł Samorządowca Roku. To dla mnie ogromne wyróżnienie i wielki zaszczyt, szczególnie, że ostatni rok ze względu na pandemię był dla nas wszystkich, także dla samorządu wielkim wyzwaniem. Tym bardziej dziękuję Państwu za głosy i zaufanie, którym mnie obdarzyliście – podkreśla marszałek Adam Struzik, wiceprezes PSL.

Polskie Stronnictwo Ludowe chce Polski, w której wspólnota lokalna ma jak najwięcej władzy, gdzie państwo jest zdecentralizowane. To jest fundamentalny spór o ustrój państwa jaki toczymy z PiS, który uważa, że państwo powinno być zarządzane z Warszawy silną ręką. My uważamy, że jak najwięcej władzy trzeba oddać naszym rodakom, mieszkańcom Polski lokalnej.

Adam Struzik pełni funkcję marszałka województwa mazowieckiego od 2001 r. To aktywny samorządowiec, czynnie zaangażowany w życie społeczno-polityczne Mazowsza i Polski. Działa dla ludzi, dla Mazowszan. Angażuje się w sprawy regionu, jego zrównoważony oraz dynamiczny, wieloaspektowy rozwój, dba o efektywną strategię prorozwojową oraz budowanie społeczeństwa informacyjnego, obywatelskiego. Jego pracę dostrzegły liczne organizacje, instytucje branżowe, samorządy czy przedsiębiorcy – zarówno w Polsce, jak i za granicą. Posiada ponad 150 medali i nagród, każdy rok przynosi kolejne wyróżnienia.