Skip to main content

Czy rząd Zjednoczonej prawicy chce doprowadzić do narodowego bankructwa? Czy w końcu zacznie słuchać głosu tych, którzy chcą powrotu do normalności i przedstawiają konkretne rozwiązania? – pytał podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł PSL Stefan Krajewski.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej przedstawiciele Koalicji Polskiej poparli wniosek Rady Dialogu Społecznego o zniesienie lockdownu i otwarcie gospodarki w reżimie sanitarnym.

– Nie może być tak, że przedsiębiorcy są zaskakiwani decyzjami rządu. Wszystko należy czynić z rozwagą. Pamiętając, że każdy dzień lockdownu to wzrost zadłużenia i bezrobocia. Finalnie kolejna fala pandemii zakończy się falą bankructw – stwierdził na konferencji prasowej w Sejmie poseł Stefan Krajewski

Poseł PSL zaznaczył, że rządzący zamiast pomocą Polakom, zajmują się wewnętrznymi sporami.

– Rząd Zjednoczonej Prawicy zajmuje się walką wewnętrzną zamiast wspieraniem przedsiębiorców przez co najbardziej cierpią Polki i Polacy, którzy chcieliby normalnie funkcjonować – podsumował Stefan Krajewski.

Poseł Zbigniew Ziejewski jako przedstawiciel Warmii i Mazur zwrócił uwagę na bardzo trudną sytuację województwa, które jest regionem o małym potencjale gospodarczym i najwyższym bezrobociu w Polsce.

– Reprezentuję region warmińsko-mazurski, który zostaje dotknięty przez rząd PiS kolejnym lockdownem. Przedsiębiorcy, hotele i gastronomia są na skraju wytrzymałości. Lokalna gospodarka ponownego zamknięcia nie wytrzyma – mówił poseł PSL. – Warmińsko-mazurskie ma największe bezrobocie w kraju i najmniejsze środki, które otrzymuje z Funduszu Spójności. Kolejny lockdown to dla wielu przedsiębiorców koniec – dodał Zbigniew Ziejewski.

Poseł Ziejewski wezwał również rząd do zamknięcia poszczególnych powiatów, a nie całego województwa.

Rzecznik prasowy PSL Miłosz Motyka przypomniał o niekonsekwencji rządu w walce z koronawirusem.

– Premier Morawiecki często odnosi się do innych państw Europy. Niech weźmie przykład z premiera Borisa Johnsona i przedstawi „mapę drogową” wyjścia z kryzysu i zamknięcia gospodarki wraz ze szczegółowym planem szczepień – stwierdził rzecznik ludowców.

– Popieramy apel partnerów RDS o otwarcie gospodarki w reżimie sanitarnym. Wszyscy widzimy, że mimo zapowiedzi rządu, nie wygrali oni z wirusem. Nie zagwarantowali ani bezpieczeństwa zdrowotnego, ani gospodarczego – podsumował Miłosz Motyka.