Skip to main content

Tylko masowe testowanie uczniów na koronawirusa uchroni przed lawiną zakażeń i chaosem w szkołach – wskazali posłowie PSL Urszula Pasławska i Dariusz Klimczak w oświadczeniu skierowanym do szefa Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Epidemia koronawirusa w Polsce przyspiesza, a za 10 dni do szkół wraca ponad 4,6 miliona dzieci i młodzieży. Zdaniem epidemiologów efektem będzie błyskawiczny wzrost zakażeń, nawet do kilku tysięcy dziennie.

Ponowne zamykanie szkół nie jest jednak dobrym rozwiązaniem. Lepiej zapobiegać epidemii, eliminując potencjalne ogniska. W jaki sposób? Bardzo prosto – testując uczniów na COVID 19 i kierując zakażonych na leczenie lub kwarantannę. Oświadczenie w tej sprawie do szefa MEN Dariusza Piontkowskiego złożyli posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego.

[tweet id=”1296739407274348545″ align=”center”]

– Tylko masowe testowanie uczniów na COVID 19 uchroni przed lawiną zakażeń i chaosem w szkołach – napisali w oświadczeniu skierowanym do MEN posłowie PSL Urszula Pasławska i Dariusz Klimczak.

Parlamentarzyści PSL zwracają uwagę, że, szczególnie w szkołach podstawowych trudno będzie utrzymać odpowiedni dystans pomiędzy uczniami i należy zrobić wszystko, aby uniknąć chaosu spowodowanego ewentualnym zamykaniem szkół.

– Liczymy, że Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski odpowie pozytywnie na nasze pismo i podejmie działania w celu przeprowadzenia profilaktycznych testów – podkreślają posłowie PSL.