Skip to main content

Dobrze, że jest plan luzowania obostrzeń w gospodarce. Brakuje jednak planu odmrażania ochrony zdrowia. Zabiegi planowe czekają, nie działała diagnostyka. Oczekuję od ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i premiera Mateusza Morawieckiego przedstawienia planu powrotu do normalności w ochronie zdrowia – powiedział prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz odnosząc się zapowiedzi luzowania obostrzeń w gospodarce, stwierdził, iż to dobre posunięcie, że „ten plan przedstawiony do przodu”. Dodał jednak, że brakuje mu w tej strategii „prawdziwego odmrażania ochrony zdrowia”.

– Nie działały przez miesiące diagnostyka, rehabilitacja, możliwość zabiegu planowego, leczenia w prawidłowy sposób. Więc dzisiaj oczekuje od ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i premiera Mateusza Morawieckiego przedstawienia powrotu do normalności w ochronie zdrowia – podkreślił Władysław Kosiniak-Kamysz.

[tweet id=”1387352872552128513″ align=”center”]

– Co zrobimy z zabiegami planowymi i czy zostaną zwiększone kontrakty, bo one naszym zdaniem powinny zostać zwiększone, żeby mogły szpitale funkcjonować normalnie. Wypłacić wszystkim szpitalom należne im pieniądze, nie powodować pogłębiania się zadłużenia. Docenić też pracowników nie tylko tych, którzy walczyli z covidem, ale też tych na których barki spadnie teraz dużo pracy – dodał Władysław Kosiniak-Kamysz.

Szefa PSL wskazał oczekiwania wobec rządu ws. poprawy działania służby ochrony zdrowia.

– Jasne odmrożenie ochrony zdrowia, koniec teleporad w POZ-tach, powrót do normalnego leczenia u lekarza rodzinnego, powrót do zabiegów i diagnostyki leczenia wszędzie, gdzie to możliwe i dofinansowanie tego leczenia – tego oczekujemy w najbliższych dniach i tygodniach – podkreślił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.