Skip to main content

Będziemy walczyć o emerytów, będziemy walczyć o seniorów, będziemy walczyć o podniesienie ich świadczeń – zapowiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL. Dziś Sejm zajmie się projektem ludowców „Emerytura bez podatków”.

Ludowcy szykują znaczną podwyżkę emerytur. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą projektu PSL „Emerytura bez podatku”. Dzięki niemu w kieszeniach seniorów zostanie nawet 25 proc. więcej pieniędzy. Debata o podniesieniu świadczeń nastąpi już na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu.

Emerytura bez podatku to projekt, który został przedstawiony podczas kongresu PSL w 2016 r. – Seniorzy swoje podatki w życiu już zapłacili. Dlatego proponujemy: emerytura bez podatków i składek. Pozwoli to podnieść świadczenia o 25% – mówił wtedy Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL. Dziś projekt trafi pod obrady Sejmu.


Ludowcy chcą zniesienia podatków i składek od emerytur i rent. Dzięki temu w kieszeniach seniorów zostanie nawet kilkaset złotych więcej miesięcznie. – Ceny w sklepach rosną jak szalone, opłaty za mieszkania są coraz wyższe. Drożyzna najmocniej uderza w emerytów i rencistów. Nie wolno nam zostawić seniorów na pastwę losu – uzasadnia prezes PSL.

– Emerytury Polek i Polaków wciąż są bardzo niskie. Skoro gospodarka ma się tak świetnie jak mówi PiS, państwo powinno zwolnić seniorów z płacenia podatków i składek. Jesteśmy im to winni! Emeryci i renciści swoje już w życiu zapłacili – mówi Kosiniak-Kamysz.


Dzięki „Emeryturze bez podatku” seniorzy realnie zyskają. Przykład? Pani Janina (68 l.) z Otwocka dostaje na rękę 1338 zł emerytury. Dzięki „Emeryturze bez podatku” dostanie 1600 zł. To o 262 zł miesięcznie więcej niż obecnie. W ciągu roku zyska dodatkowo aż 3144 zł!

– Skandalicznie niska waloryzacja, szalejące podwyżki i brak pomocy państwa. To tylko kilka przykładów na to jak rząd PiS uderza w seniorów – wylicza Mieczysław Kasprzak, poseł PSL. To prawda. Mimo fatalnej sytuacji materialnej starszej części społeczeństwa rządzący postanowili wcześniej odrzucić pomoc w postaci jednorazowego dodatku do ich świadczeń na Święta. Czy teraz również opowiedzą się przeciwko seniorom?

POZNAJ SZCZEGÓŁY!