Skip to main content

Obecny rzecznik PSL Jakub Stefaniak będzie kandydatem ludowców na prezydenta Warszawy. Na stołecznym Polu Mokotowskim Polskie Stronnictwo Ludowe zaprezentowało dziś swojego kandydata na prezydenta Warszawy. O wyborze Jakuba Stefaniaka na reprezentanta partii w walce o stanowisko prezydenta stolicy poinformował prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.


– Wiele osób mówi, że Warszawa to nie jest miejsce, gdzie ludowcy mają szansę. Ludowy znaczy powszechny, dla wszystkich nie dla wybranych, dla tych, którzy przyjechali tutaj kilka miesięcy temu, dla tych, którzy się tutaj urodzili. Warszawa jest dla wszystkich, wszyscy jesteśmy za nią odpowiedzialni – oświadczył Władysław Kosiniak-Kamysz. Przedstawiając kandydaturę Jakuba Stefaniaka, lider ludowców zapewnił, że PSL „jako najpoważniejsza partia polityczna w Polsce z powagą podchodzi do wyborów samorządowych”.


Podczas konferencji Jakub Stefaniak rozpoczął swoje wystąpienie od pokazania karty miejskiej. Podkreślił, że od lat jeździ komunikacją. – Jest na niej hologram, który pokazuje, że ja płacę tutaj podatki. To dowód, że każdy, kto chce, może czuć się warszawiakiem, obywatelem tego miasta, i nie można dzielić ludzi na tych, którzy tu przyjechali, i którzy się tu urodzili – mówił kandydat PSL.

Zdaniem Jakuba Stefaniaka ważna jest uczciwość wobec miasta, ale też uczciwość miasta wobec mieszkańców. Dlatego istotnym elementem jego kampanii będzie postulat uregulowania spraw związanych z reprywatyzacją. – Nie mamy czego tuszować w Warszawie, jesteśmy po stronie warszawiaków – stwierdził, zapowiadając ustawę reprywatyzacyjną.


Podkreślił także, że istotnym punktem jego programu będzie walka ze smogiem. Obecny na konferencji marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik jest najlepszym przykładem polityka, który potrafił wypowiedzieć smogowi wojnę i z nim w wielu miejscach wygrywać.

Kandydat PSL na prezydenta Warszawy zapowiedział w najbliższym czasie prezentację konkretnych postulatów i najważniejszych planów programowych swojej kampanii.