Skip to main content

„Dość kłótni, do przodu” to hasło tegorocznej kampanii. Trzecia Droga chce dotrzeć do każdej, nawet najmniejszej miejscowości i przekonywać wyborców, że bezpieczna, gospodarna i silna Polska jest możliwa. Już w ten weekend odbędzie się tysiąc symbolicznych spotkań dla wszystkich tych, którzy jeszcze się zastanawiają, na kogo zagłosować 15 października.

 

Jeżeli Ty nie interesujesz się polityką, to zaręczamy, że polityka od dawna interesuje się Tobą – przekonywał Władysław Kosiniak-Kamysz na poniedziałkowej konferencji prasowej. To ostatnie chwile przed wielką wyprawą liderów Trzeciej Drogi po Polsce.

– Jesteśmy jedynymi liderami, którzy stawiają pomost, aby dawni wyborcy PiS-u, ci, którzy się rozczarowali, którzy w wielu momentach zostali oszukani, mogli przejść na naszą stronę. My zachowujemy wartości, które są dla nich ważne i nie chcemy nikogo skłócić. Dzisiaj potrzeba spokoju i pokoju. Nie doprowadzą do tego środowiska, które żywią się atakiem. Nie doprowadzi do tego rząd, który uzyskał tak duże poparcie, bo jedyna zasada, jakiej się trzyma, to „dziel i rządź”. Do spokoju doprowadzą ci, którzy głęboko wierzą, że normalność, wspólnota i racja stanu ma ogromny sens. Bez tego nie ma wspólnego mianownika, któremu na imię Polska – przekonywał prezes PSL.

– Zostając w domu, tak naprawdę nie wiadomo, kogo popierasz. Grasz w ruletkę, której wynik jest nieznany. Wiele lat walczyliśmy o to, aby mieć pełną możliwość wyboru, aby nie rządziła jedna partia. Teraz można tego dokonać. My idziemy swoją, Trzecią Drogą, która prowadzi do normalności, rozwiązywania problemów, a nie ich tworzenia. Rolą władzy jest roztropne dbanie o wspólne dobro. Władza nie może tworzyć problemów, a dzisiaj mamy do czynienia z taką sytuacją. Co zrobili z wymiarem sprawiedliwości? Co zrobili z gospodarką? Dlaczego jest tak mało inwestycji? Sama konsumpcja nie wystarczy. Potrzebny jest dobrowolny ZUS, płatne „chorobowe” i stabilność legislacyjna. Potrzebna jest też szkoła i edukacja wolna od polityki, skrócenie kolejek do lekarzy, ale też czysta, „zielona” Polska. Trzeba też docenić takie inicjatywy jak kluby seniora czy opieka nad najmłodszymi, bo to często spada głównie na kobiety. W Ciechanowie będziemy mówić o tym szerzej pod hasłem „Kobiety do przodu!”. Trzeba pomóc kobietom w wielu sprawach. My jesteśmy gwarantem odbudowy wspólnoty. Dość skłócania obywateli i nawoływania do wojny domowej. Wierzymy, że taka Polska jest możliwa – mówił prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.