Skip to main content

Nie 50 milionów złotych jak twierdzi Beata Mazurek z PiS, a 90. I nie PSL, a rząd Jarosława Kaczyńskiego! To oni stali za portalem Emp@tia. PSL ściął te astronomiczne wydatki o połowę.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie. Przedstawiciele PiS musieli gęsto tłumaczyć się z podejrzanego finansowania kampanii nt. sądownictwa. Przyciśnięta przez dziennikarzy rzeczniczka prasowa PiS Beata Mazurek próbowała za wszelką cenę zmienić temat. – Rząd PO-PSL wydawał więcej pieniędzy na różne dziwne kampanie. Przykładem internetowy portal dla bezdomnych za 50 mln zł – rzuciła. Dramatyczny ruch okazał się strzałem w stopę.

Wcześniej post o podobnej treści pojawił się w mediach społecznościowych na profilach partii rządzącej. Jak się okazuje PiS strzelił sobie samobója. Z informacji, które można uzyskać na stronie Ministerstwa Pracy to pomysł… samego PiS z lutego 2007 roku. Przypomnijmy, że to okres rządu Jarosława Kaczyńskiego.

Kłamstwo #1: Pomysł PSL

– To rząd Jarosława Kaczyńskiego podjął decyzję o uruchomieniu portalu internetowego Emp@tia – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, szef PSL i były minister pracy w latach 2011-2015. – PiS planowało wydać na niego ponad 90 milionów złotych. Udało nam się ściąć te koszta o połowę – przypomina.

Potwierdza to strona internetowa resortu pracy. Czytamy na niej, że:

„27 lutego 2007 r. rząd wpisał Emp@tię na listę kluczowych projektów Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Prace nad systemem ministerstwo rozpoczęło w grudniu 2008 r.”

Kłamstwo #2: 50 milionów złotych

Pierwszy punkt to tylko szczyt góry lodowej hipokryzji PiS. Jak czytamy na stronie ministerstwa – rząd Jarosława Kaczyńskiego planował wydać na projekt 90 milionów złotych! Tę absurdalną kwotę udało się zbić Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi do 50 mln zł. Na stronie resortu pracy możemy przeczytać:

„Emp@tia kosztowała budżet państwa 6,8 mln zł, pozostałe 38,2 mln zł pochodziło ze środków europejskich. Początkowo zakładano, że koszt projektu będzie znacznie wyższy. Miał wynieść 90 mln zł. Inwestycja pozwoli zaoszczędzić od 2016 r. 78 mln zł rocznie.”

Powiedzieć, że Beata Mazurek i PiS trafili swoim atakiem jak kulą w płot, to jak nie powiedzieć nic. Jak mówi się w żargonie internetowym to czyste „samozaoranie”.

Kłamstwo #3: Dla bezdomnych

Beata Mazurek i jej współpracownicy kompletnie ośmieszyli się swoimi tezami. Kolejnym nietrafionym zarzutem jest przeznaczenie portalu. Nie jest to projekt adresowany dla „bezdomnych”, jak twierdzi PiS. Na ratunek nieznającym swoich pomysłów przedstawicieli PiS przychodzi znów strona Ministerstwa Pracy:

„Emp@tia to nowy kanał komunikacji obywateli z administracją publiczną. System umożliwia składanie wniosków przez internet o: przyznanie pomocy społecznej, zaświadczenie o przyznanej pomocy, umorzenie/rozłożenie na raty należności, odroczenie płatności należności, zmianę decyzji/postanowienia, zgłoszenie/wykreślenie do rejestru żłobków.”

Fakty

Kolejne kłamstwo PiS nie dziwi. Bardziej zdumiewa bezczelność przedstawicieli partii rządzącej wobec Polaków. Dzisiaj każdy może sprawdzić jak jest prawda. Do czego zachęcamy.

Prawdziwe informacje o portalu Emp@tia znajdziesz
>>>TUTAJ<<<