Skip to main content

Źródłem prawa są ustawy a miejscem do tworzenia prawa jest parlament, nie slajdy premiera Morawieckiego. Jeśli partia rządząca poważnie traktuje swoje obietnice z soboty, to mówimy sprawdzam. Gotowa ustawa rozwiązująca problem w rolnictwie, o którym mówił prezes Kaczyński jest w Sejmie – mówili w Sejmie ludowcy.

W sobotę został zaprezentowany Nowy Ład. Prezes Kaczyński wyraził troskę o wieś i rolnictwo. Dużo mówił, do końca nie wiedząc co mówi. Powiedział, że na wsi jest problem z przekazaniem gospodarstwa.

– Ze zbyciem, ze sprzedażą gospodarstwa takich problemów nie ma. Problemy są dopiero, gdy rolnik chce przejść na emeryturę i musi przekazać gospodarstwo. Problem zaczyna się wtedy, kiedy nie ma na kogo przekazać tego gospodarstwa – wyjaśnił Stefan Krajewski.

[tweet id=”1394597420298817538″ align=”center”]

– Dlatego też jako Polskie Stronnictwo Ludowe, Koalicja Polska złożyliśmy 480 dni temu projekt ustawy, która wykreśla artykuł dotyczący obowiązku zbycia gospodarstwa, jeśli rolnik chce korzystać z emerytury – dodał poseł PSL.

Polska wieś potrzebuje zmian, ale nie zmian pozornych.

[tweet id=”1394597632560046084″ align=”center”]

– Źródłem prawa są ustawy, a miejscem do tworzenia prawa jest parlament – nie slajdy premiera Morawieckiego. Jeśli partia rządząca poważnie traktuje swoje obietnice z soboty, to mówimy sprawdzam. Gotowa ustawa rozwiązująca problem w rolnictwie, o którym mówił prezes Kaczyński jest w Sejmie. Procedujmy ją – apeluje rzecznika prasowy PSL, Miłosz Motyka.