Skip to main content

Na ostatniej Komisji Rolnictwa w Sejmie na 225 wniosków o oddłużenie rolników pozytywnie rozpatrzono jedynie 2. To pokazuje skalę pomocy ze strony Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR). W nazwie ma „wsparcie”, w rzeczywistości go nie ma dla polskiej wsi – powiedział poseł Zbigniew Ziejewski.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa powinien wspierać polskich rolników. Dziś szukający tam pomocy i jej nie znajdą. Kierownictwo udaje się od pikników do pikników. To jest ważne, ale najważniejsza jest praca – uważają politycy PSL. Dodatkowo rozpoczęli kontrolę poselską w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi ws. obrotu gruntami rolnymi przez KOWR.

– W Szczecinie od 28 lutego trwa protest rolników przed KOWR przeciwko polityce związanej z obrotem nieruchomościami rolnymi. Oni nie otrzymują odpowiedzi na swoje pytania, dlatego dziś udajemy się z interwencją poselską do ministerstwa w ich imieniu – oświadczył przed kontrolą poselską MRiRW poseł Jarosław Rzepa.

– Oczekujemy przedstawienia dokumentów oraz korespondencji między Prokuratorią G. a KOWR w sprawie PRP „Babinek”, która bulwersuje rolników. Co więcej, minister sam skierował wniosek do prokuratury na KOWR. Chcemy poznać jego szczegóły – podkreślił poseł PSL.

– Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa powinien wspierać polskich rolników. Dziś szukający tam pomocy, jej nie znajdą. Kierownictwo udaje się od pikników do pikników. To jest ważne, ale najważniejsza jest praca. Będziemy pytać o jej efekty – dodał poseł Stefan Krajewski.

Poseł Zbigniew Ziejewski wskazał, że na ostatniej Komisji Rolnictwa w Sejmie na 225 wniosków o oddłużenie rolników pozytywnie rozpatrzono jedynie 2.

– To pokazuje skalę pomocy ze strony KOWR. W nazwie ma „wsparcie”, w rzeczywistości go nie ma dla polskiej wsi – powiedział poseł ludowców.

Polscy rolnicy oczekują jednolitego prawa dla wszystkich podmiotów działających na rzecz rolnictwa. Chcą jasnych i czytelnych zasad dla wszystkich.

– Będziemy się domagać, żeby agencja stosowała jednolite prawo dla wszystkich rolników polskich jak i zagranicznych. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa został powołany do pomocy polskim rolnikom! – podkreślił poseł PSL, Zbigniew Ziejewski.

ℹ️ Czytaj również –> Skandaliczne wywłaszczenia ziemi pod CPK