Skip to main content

Każdy obywatel musi dostać od państwa wiadomość – zaproszenie z datą, godziną i miejscem, kiedy będzie zaszczepiony przeciw Covid-19. Ludowcy apelują do rządu o przedstawienie planu pandemicznego na kolejną falę.

Najważniejszym wyzwaniem na 2022 rok w dziedzinie zdrowia jest usprawnienie systemu szczepień. Szczepienia są bowiem najważniejszą bronią w walce z koronawirusem.

– Celem, który Polska musi osiągnąć jest zaszczepienie minimum 80% społeczeństwa. Jako PSL, już od dłuższego czasu, proponujemy metodę, która sprawdziła się już w wielu innych krajach europejskich. Aby skutecznie zachęcać obywateli do szczepień przeciw covid-19, potrzebujemy zaproszeń dla wszystkich obywateli z konkretnymi terminami i miejscami szczepienia. To będzie działać mobilizująco dla każdego człowieka. Taki mamy styl funkcjonowania – jeśli dostajemy konkret, zaczynamy działać – przekonywał na konferencji prasowej w Sejmie poseł Dariusz Klimczak.

Wszystkie dotychczasowe próby podejmowane przez rząd w kwestii szczepień były ogólne i niedokładne, a co za tym idzie, były nieskuteczne.

[tweet id=”1478668529364873217″ align=”center”]

– Wszystkie dotychczasowe próby podjęte przez rząd były bardzo ogólne, niedokładne i dające wrażenie, że rządzący mają ważniejsze sprawy na głowie. Takimi sposobami nie przekonają młodych ludzi, którzy cieszą się dobrym zdrowiem. Bardzo ważne jest indywidualne podejście, osobiste zaproszenie dla każdego Polaka z konkretną datą, godziną i miejscem szczepienia. To przyniesie swój efekt. Mobilizujemy pana ministra Niedzielskiego, pana premiera Morawieckiego i koordynatora ds. Narodowego Programu Szczepień, aby wdrożyli tego typu system – apelował poseł Klimczak.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oświadczył, że oczekuje od premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego informacji o planie pandemicznym.

– Ostatni plan pandemiczny został przedstawiony w listopadzie 2020 roku i nie została później dochowana staranność w egzekwowaniu tego planu pandemicznego – mówił lider PSL.

Czy Polska jest przygotowana na kolejną falę ogromnej liczby zakażeń ?

– Oczekujemy przedstawienia informacji na temat szpitali i infrastruktury medycznej gotowej do przyjmowania pacjentów covidowych, ale również wszystkich innych chorych. Nie ma naszej zgody na pomijanie wszystkich tych, którzy chcą się zdiagnozować, leczyć, przejść operację czy rehabilitację. Wystąpimy z wnioskiem o natychmiastową informację jak minister zdrowia chce przygotować system na kolejną falę pandemii – podkreślił prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.