Skip to main content

Koniec z tym lenistwem. Koniec z brakiem działania. – Oczekujemy od rządu ratowania życia i zdrowia Polaków. Chcemy przedstawienia konkretnych projektów ustaw, rozporządzeń ministra zdrowia i planu pandemicznego – powiedział prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Od 4 marca 2020 r. w Polsce odnotowano już 4 584 360 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Z powodu infekcji zmarło do tej pory w kraju 104 097 pacjentów. W szpitalach przebywa 14 tys. 153 pacjentów z COVID-19, w tym 1 tys. 164 chorych podłączonych do respiratorów.

– Koniec z tym lenistwem. Koniec z brakiem działania. Ratujcie Polaków. To na rządzie leży odpowiedzialność za życie i zdrowie obywateli. My, jako opozycja będziemy tego pilnowali – powiedział prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

[tweet id=”1485948656276672512″ align=”center”]

W sprawie piątej fali pandemii koronawirusa z premierem Mateuszem Morawieckim spotkali się przedstawiciele większości partii opozycyjnych  Na spotkaniu był także prezes PiS Jarosław Kaczyński, minister zdrowia Adam Niedzielski oraz szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

– Na spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim przedstawiliśmy nasze wspólne stanowisko rządzącym. Opozycja współpracuje, by ratować życie i zdrowie Polaków – powiedział lider PSL.

Podczas spotkania rząd zapowiedział nowy projekt ustawy, ale go nie pokazał. Wiele mówiono natomiast o rozszerzeniu dostępności do testowania i weryfikacji covidowej, czyli dokumencie potwierdzającym szczepienie, negatywny wynik testu albo status ozdrowieńca w miejscach pracy.

[tweet id=”1485988688005849092″ align=”center”]

Zdaniem ludowców to nie rozwiązuje żadnych problemów, przerzuca jedynie ciężar odpowiedzialności za walkę z wirusem na polskich przedsiębiorców. Potrzebne jest usprawnienie systemu szczepień. Każdy obywatel musi dostać od państwa wiadomość – zaproszenie z datą, godziną i miejscem, kiedy będzie zaszczepiony przeciw Covid-19.

ℹ️ Czytaj więcej → Ludowcy apelują do o przedstawienie planu pandemicznego na kolejną falę

– Oczekujemy od rządu ratowania życia i zdrowia Polaków. Chcemy przedstawienia konkretnych projektów ustaw, rozporządzeń ministra zdrowia i planu pandemicznego – podkreślił prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.