Skip to main content

Skoro wraca nauka w klasach I-III żądamy, by do grupy „0” włączyć nauczycieli – powiedział w Sejmie Dariusz Klimczak. Poseł PSL zaproponował też zmiany mające usprawnić proces szczepień w Polsce.

Uczniowie klas I-III wrócą do szkół 18 stycznia. Decyzja ta wydaje się być nie do końca przemyślana, bo nie rozpoczęły się jeszcze szczepienia nauczycieli. Jeżeli dostępna jest już szczepionka na koronawirusa, to każdy pracownik ma prawo czuć się w miejscu pracy bezpiecznie. Tym bardziej, że szkoły mają bardzo duży wpływ na rozprzestrzenianie się epidemii.

– Widzimy, że rząd stracił kontrolę nad procesem szczepień. Stracił kontrolę nad systemem ochrony zdrowia. Mało tego stracił kontrolę nawet nad własną strategią, bo jak inaczej nazwać decyzję o tym, że dzieci z klas I-III wracają do szkoły, wbrew wszystkim tym wcześniejszym zapowiedziom, przy utrzymaniu lockdownu dla przedsiębiorców” – powiedział na konferencji prasowej w Sejmie Dariusz Klimczak.

– Skoro rząd podjął decyzję, że wraca nauka stacjonarna w klasach I-III, to PSL żąda, aby w programie szczepień do grupy „0” natychmiast włączyć wszystkich nauczycieli. W pierwszym rzędzie wszystkich tych, którzy uczą w klasach I-III, ale także tych opiekunów z przedszkoli oraz żłobków – dodał poseł PSL.

[tweet id=”1348947784305696770″ align=”center”]

Długo wyczekiwana szczepionka jest już dostępna, ale szczepienia w Polsce idą zbyt wolno. Może to skończyć się kolejnymi falami epidemicznymi. Dlatego wiceprezes PSL zaproponował trzy zmiany, które mają usprawnić proces szczepień w Polsce.

Uruchomienie szczepień w weekendy

– Powinno zostać wydane odpowiednie rozporządzenie, które uzupełni wszystkie braki narodowej strategii szczepień przeciwko Covid-19, która ujednolica wszystkie te kwestie, które dotychczas były sporne – stwierdził poseł Klimczak.

Włączenie w proces szczepień farmaceutów

– Dzisiaj rząd powinien natychmiast rozpocząć szkolenia farmaceutów tak, jak się dzieje to w innych krajach europejskich, chociażby w Irlandii – stwierdził poseł PSL.

Zmiana strategii wydawania fiolek ze szczepionkami

– Dzisiaj błędną decyzją jest zabezpieczanie połowy fiolek dla osób, które raz zostały zaszczepione i muszą z tej samej puli zarezerwować te fiolki na czas następny – ocenił Dariusz Klimczak.

[tweet id=”1348950760134995969″ align=”center”]