Skip to main content

Wzywamy prezydenta Andrzeja Dudę o zawetowania ustawy, która daje 2 miliardy złotych na media publiczne zamiast na onkologię. – Przygotowaliśmy gotowy projekt weta z uzasadnieniem. Panie prezydencie, proszę się pod nim podpisać – powiedział na konferencji prasowej w Sejmie lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Sejm głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości zdecydował przekazać prawie dwa miliardy złotych mediom rządowym. Opozycja zaprotestowała, bo pieniędzy dzisiaj natychmiast potrzebuje onkologia. Chodzi przecież o ludzi w znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji, którzy walczą o zdrowie i życie.

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaapelował w Sejmie do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie noweli w tej sprawie. Przedstawił też gotowy do złożenia takiego podpisu dokument. –Przygotowaliśmy gotowy projekt weta z uzasadnieniem. Panie prezydencie, proszę się pod nim podpisać – zaapelował Władysław Kosiniak-Kamysz.

[tweet id=”1229719775300984833″ align=”center”]

– Wiemy, że pan prezydent nie przywykł do podpisywania wet, bo wszystkie ustawy, które trafiają na biurko pana prezydenta, natychmiast zyskują jego akceptację. Warto, żeby na koniec kadencji pokazać, że warto być przyzwoitym – stwierdził uczestniczący w konferencji wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski.

Według ludowców większość przyzwoitych Polaków liczy, że pan prezydent bez wahania, podpisze to weto. – Jeżeli zestawimy potrzeby ludzi chorych na choroby nowotworowe ze środkami, które miały być przeznaczone na „wylęgarnię hejtu” , to dla każdego przyzwoitego człowieka nie ma wątpliwości, że to weto powinno być już dawno podpisane – stwierdził Piotr Zgorzelski.
[tweet id=”1229720030583062528″ align=”center”]
Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że Koalicja Polska PSL-Kukiz’15 wniesie poprawkę, aby więcej wsparcia z budżetu państwa było przeznaczone na leczenie zdrowia Polaków, a nie na telewizję kierowaną przez Jacka Kurskiego. – My różnimy się od innych nie tylko tym, że mówimy o tych sprawach, ale realizujemy – zaznaczył prezes PSL.

– 100 tys. Polaków rocznie umiera z powodu nowotworów, a u 180 tys. rodaków rocznie są one wykrywane. 2 mld zł musi być przeznaczone na walkę z chorobami onkologicznymi. Przedstawimy taki projekt poprawki do budżetu, którą złożymy w Senacie – zapowiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.