Skip to main content

Najbardziej pracowitym szefem partii jest Władysław Kosiniak-Kamysz. Prezes PSL pod względem ilości wystąpień i obecności na sejmowych głosowaniach daleko w tyle pozostawił liderów pozostałych klubów parlamentarnych.


Jak wynika z analizy pracy posłów Sejmu VIII kadencji, najbardziej pracowitym liderem jest prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Prezes ludowców daleko w tyle pozostawił szefów pozostałych klubów parlamentarnych pod względem ilości wystąpień sejmowych.

Z wynikiem 191 wystąpień niemal sześciokrotnie pobił lidera partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego, który może pochwalić się jedynie 22 wystąpieniami. Daleko w tyle za prezesem PSL pozostają także liderzy partii opozycyjnych. Ryszard Petru może pochwalić się 61 wystąpieniami, Paweł Kukiz 20, a Grzegorz Schetyna 15.

Czytaj także -> Władysław Kosiniak-Kamysz liderem zaufania wśród opozycji

Władysław Kosiniak-Kamysz cieszy się równie wysokim wskaźnikiem obecności na głosowaniach Sejmu. Z zestawienia obecności parlamentarzystów na głosowaniach wynika, że lider PSL z wynikiem 92,48% wyprzedza Grzegorza Schetynę (89,50%), Jarosława Kaczyńskiego (88,76%), Pawła Kukiza (84,81%) i Ryszarda Petru (80,73%).