Skip to main content

Zamiast 1% na rolnictwo w Krajowym Planie Odbudowy, powinno być co najmniej 10%. Uchwałę wzywającą rząd do takiego ruchu przyjęło kierownictwo Polskiego Stronnictwa Ludowego – poinformował we wtorek poseł Stefan Krajewski.

Kierownictwo Polskiego Stronnictwa Ludowego przyjęło uchwałę, w której ludowcy domagają się skierowania na rolnictwo co najmniej 10 % budżetu Krajowego Planu Odbudowy.

– Domagamy się skierowania 10 % budżetu przeznaczonego na Krajowy Program Odbudowy, na rolnictwo. Nie jest prawdą, że rolnictwo nie straciło na covidzie. To są rynki zbytu, to jest też trudna sytuacja wszystkich rolników związana i z zatrudnieniem pracowników i firmami z którymi współpracują – powiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł Stefan Krajewski.

Stefan Krajewski zwrócił uwagę, że rząd PiS ciągle mówi o wsparciu wsi i rolników, ale po raz kolejny odwraca się od nich plecami.

– PiS widzi ich tylko przed wyborami. I jest na to konkretny dowód. W dniu wczorajszym sąd w Białymstoku ogłosił upadłość Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek w Bielsku Podlaskim. Widzimy efekty nieudolnej władzy PiS, nieudolnych rządów tych wszystkich, którzy zostają stawiani na stołki, na których nie powinni nigdy się znaleźć – zaznaczył poseł PSL.

– My mówimy o konkretnym wsparciu rolnictwa. 10 procent, co daje około 25-26 miliardów złotych. Jest to konkretna pomoc, która powinna trafić do rolników – podkreślił poseł PSL, Stefan Krajewski.