Skip to main content

Poseł PSL Krzysztof Paszyk został nowym członkiem komisji śledczej do spraw afery Amber Gold. Poseł ludowców zastąpi w komisji Andżelikę Możdżanowską. Za kandydaturą Paszyka głosowało w Sejmie 425 posłów, nikt nie był przeciwny.


Po aferze Amber Gold instytucje państwowe dostały wszystkie uprawnienia, których zabrakło wcześniej. Rolą Polskiego Stronnictwa Ludowego w tej komisji jest sprawdzenie, czy zaczęły je w praktyce wykorzystywać.

– Będę zmierzał do tego, aby komisja wypracowała w rekomendacjach propozycje zmian systemowych, jeżeli uzna, że takie są konieczne – powiedział Krzysztof Paszyk.

Krzysztof Paszyk jest prawnikiem. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2006 został wybrany na radnego powiatu obornickiego. W 2015 r. zdobył mandat poselski z listy PSL w okręgu pilskim. W Sejmie VIII kadencji został członkiem Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach. Jest sekretarzem klubu Parlamentarnego PSL.

– To bardzo dobra kandydatura. Jest to kompetentny prawnik, który zdał świetnie egzamin w komisji sprawiedliwości – ocenił nowego członka komisji poseł PSL Piotr Zgorzelski.