Skip to main content

Żądamy natychmiastowej deklaracji prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowaniu ustawy niezgodnej z Konstytucją i umowami międzynarodowymi. Żądamy wycofania się rządu PiS z ustaw, które niszczą nasze sojusze – powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, odnosząc się do nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

Żądamy od prezydenta Andrzeja Dudy natychmiastowej deklaracji o zawetowaniu ustawy, która jest niezgodna z konstytucją, niezgodna z umowami międzynarodowymi, łamie umowę o wolnych handlu zawartą w 1990 r. między Polską a Stanami Zjednoczonymi – powiedział w Sejmie na konferencji prasowej Władysław Kosiniak-Kamysz.

– Sprawa „lex TVN” ma przykryć wszystkie afery i błędy rządzących. To jest wciskany guzik atomowy. Bo grzyb atomowy „lex TVN” ma przykryć całą tą nieudolną władzę, ma przykryć drożyznę, zaniedbania bezpieczeństwa Polski. Brak pomysłu na walkę z pandemią – dodał prezes PSL.

[tweet id=”1471863286706708491″ align=”center”]

Lider ludowców powiedział także, że żąda od premiera Morawieckiego natychmiastowego wycofania się ze wszystkich ustaw, które godzą w interes nas Polaków i naszego bezpieczeństwa, bo godzą w relacje polsko-amerykańskie i polsko-europejskie.

– Dziś jest ogromne zagrożenie na wschodniej granicy UE i wschodniej granicy Polski, jest niepokój na Ukrainie i szalejąca drożyzna i receptą na rozwiązywanie tych problemów nie jest skłócanie nas z sojusznikami, tylko szukanie jak największej grupy przyjaciół i umacnianie sojuszy – podkreślił Władysław Kosiniak-Kamysz.

[tweet id=”1471863635207204871″ align=”center”]

Polska racja stanu, to silna obecność w UE i NATO.

– Do pewnego momentu w Polsce co do tego nie było wątpliwości. Ale gdy radykałowie w PiS przejęli władzę, to uruchomili ten przycisk atomowy i dziś relacje polsko-amerykańskie są po prostu bardzo słabe  – podkreślił prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.