Skip to main content

Jako Koalicja Polska, PSL – jednoznacznie opowiadamy się po stronie wiedzy, wiedzy naukowej, badań, ratowania zdrowia i życia. Za tym idą nasze czyny i działania. Jesteśmy do dyspozycji do współpracy ze wszystkimi środowiskami w celu propagowania szczepień i wiedzy o szczepieniach w Polsce – powiedział na konferencji prasowej w Sejmie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Bilans zakażeń na koronawirusa osiągnął w Polsce 1 261 010 przypadków. Zmarło 27 147 osób. Jedynym znanym, skutecznym sposobem na walkę z wirusem od niedawna są szczepionki. Skuteczność szczepień będzie zależała jednak od ich powszechności. – Jeżeli nie będzie 70 proc. wyszczepienia w Polsce, nie będzie 70 proc. populacji zaszczepionej – nie będzie tej skuteczności – podkreślił Władysław Kosiniak-Kamysz, który jest lekarzem.

– Rozumiejąc wszystkie obawy chcemy włączyć się w akcję informacyjną opartą o wiedzę i doświadczenie – nie o fake newsy, nie o kłamstwa, nie o manipulację – powiedział lider PSL i zaznaczył, że w kwestii medycyny trzeba opierać się na faktach i dowodach. – Jako Koalicja Polska, PSL – jednoznacznie opowiadamy się po stronie wiedzy, wiedzy naukowej, badań, ratowania zdrowia i życia. Za tym idą nasze czyny i działania. Jesteśmy do dyspozycji do współpracy ze wszystkimi środowiskami w celu propagowania szczepień i wiedzy o szczepieniach w Polsce – mówił Kosiniak-Kamysz.

[tweet id=”1343556572061036544″ align=”center”]

Dla wspólnego dobra potrzebna jest szeroka akcja informacyjna, która trafi do różnych grup. Zwróćmy się do tych, którzy mają wpływ na młode pokolenie – jak YouTuberzy, czy seniorów – jak Kościół katolicki czy przedstawiciele innych związków wyznaniowych. Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że skierował list do przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, a także do przedstawicieli wszystkich kościołów i związków wyznaniowych m.in. do Kościoła ewangelicko-augsburskiego, do Kościoła prawosławnego, wspólnot muzułmanów i Żydów mieszkających w Polsce o włączenie się w akcję propagowania szczepień.

– Dotarcie do milionów wiernych za pośrednictwem listu pasterskiego zachęcającego do udziału w procesie szczepienia, szczególnie dla osób starszych, może stanowić niezwykle ważne oświadczenie i niezwykle ważny drogowskaz, wskazówkę, a publiczne zaszczepienie się hierarchów kościelnych stanowiło by taki namacalny przykład – stwierdził prezes PSL.

[tweet id=”1343557482577358849″ align=”center”]

– Wbrew populistom, wichrzycielom i produkowanym na masową skalą fake-newsom mamy prosty wybór: szczepionka – czyli powrót do normalnego życia, albo kolejne obostrzenia, kolejną falę wirusa. Postawmy na naukę i wiedzę, zaszczepmy się – podkreślił Władysław Kosiniak-Kamysz.