Skip to main content

Lato w pełni, ale dla ludowców wakacji nie ma. – Ponownie w Sejmie składamy projekt o Funduszu Stabilizacji Dochodów Rolniczych, który złożony był już w poprzedniej kadencji. Dzisiaj prezes Kaczyński mówi o stabilizacji dochodów rolniczych, a więc Panie Prezesie – jest już projekt ustawy PSL, który wychodzi naprzeciw Pańskim zapowiedziom, a przede wszystkim naprzeciw oczekiwaniom rolników. Wystarczy tylko go przyjąć – powiedział w Sejmie poseł Marek Sawicki.

Lato w pełni, ale dla ludowców wakacji nie ma. Pracują i składają kolejne projekty ustaw. Nie można tego natomiast powiedzieć o partii rządzącej, której politycy zamiast procedować złożone już projekty, jeżdżą po Polsce i mamią Polaków kolejnymi obietnicami.

– Politycy PiS jeżdżą po Polsce i obiecują, ale ustaw nie ma. W Sejmie leżą gotowe projekty Koalicji Polskiej realizujące zapowiedzi z Nowego Ładu: wyższa kwota wolna i emerytura bez podatku. Wystarczy je przyjąć – podkreślił poseł PSL, Marek Sawicki.

W zeszłym tygodniu ludowcy złożyli dwa projekty ustaw, dające Polakom wpływ na to, co się dzieje w przestrzeni publicznej.

[tweet id=”1414865781305880578″ align=”center”]

– W zeszłym tygodniu złożyliśmy dwa ważne projekty zwiększające wpływ obywateli na to, co dzieje się w państwie: dotyczące sędziów pokoju wybieranych w wyborach powszechnych i Dnia Referendalnego. Oczekujemy szybkiego ich procedowania – apelował Marek Sawicki.

Sądy pokoju mają rozstrzygać najprostsze z puntu widzenia prawnego sprawy i odciążyć sądy rejonowe. Dzień referendalny z kolei, ma dać obywatelom możliwość wyrażenia swojej opinii na tematy społeczne i gospodarcze, z czym politycy muszą się liczyć.

ℹ️ Czytaj więcej → Oddajmy głoś obywatelom – nowe projekty ludowców

Dzisiaj, politycy PSL złożyli (kolejny już raz) projekt ustawy o Funduszu Stabilizacji Dochodów Rolniczych.

Fundusz przygotowany był jeszcze w 2014 r. Politycy PSL złożyli ten projekt również w poprzedniej kadencji Sejmu, ale  większość parlamentarna nie wyraziła woli na jego wprowadzenie.

W niedzielę nieoczekiwanie prezes PiS zapowiedział jednak, że zajmie się tematem stabilizacji dochodów i ubezpieczeń w rolnictwie.

[tweet id=”1414865908883992578″ align=”center”]

– Składamy projekt o Funduszu Stabilizacji Dochodów Rolniczych, który złożony już był w poprzedniej kadencji. Teraz prezes Kaczyński mówi o stabilizacji dochodów rolniczych, a więc Panie Prezesie, PSL składa w Sejmie projekt, który wychodzi naprzeciw Pańskim zapowiedziom, a przede wszystkim naprzeciw oczekiwaniom rolników. Wystarczy tylko go przyjąć – wskazał poseł PSL, Marek Sawicki.

Pieniądze na Fundusz Stabilizacji Dochodów Rolniczych będą pochodziły ze składek – 0,1% od sprzedanych produktów rolnych – uzupełnianych z BGK na poziomie 400-600 mln, w miarę potrzeb. Wszystko w sytuacji tragedii nieobjętych ubezpieczeniami rolniczymi.