Skip to main content

Blisko tysiąc ulotek ostrzegających sołtysów przed PiS, rozdali członkowie Forum Młodych Ludowców podczas spotkania premiera Morawickiego z sołtysami w Przysusze. Akcja była odpowiedzią na zakłamanie rządzących w sprawie polskiej wsi.


Hipokryzja PiS przekroczyła wszelkie możliwe granice. Kilka miesięcy temu to głosami posłów tej partii została odrzucona ustawa PSL wzmacniająca rolę sołtysów i przyznająca im wynagrodzenie w wysokości połowy najniższej pensji. 11 marca w święto sołtysów premier Mateusz Morawiecki zaprosił delegacje z sołectw, by przekonywać ich jak dobre dla nich są rządy PiS.

Zobacz również → PiS przeciw sołtysom

Jak to ma w swojej naturze, pan premier, również i przy tej okazji zaczął obiecywać cuda, jakie to już niebawem mają spływać na polską wieś. Oczywiście o szalejącym Afrykańskim Pomorze Świń, który pustoszy hodowle na wschodzie i centrum Polski, o braku odszkodowań dla sadowników, o niskim cenach skup, nie chciał rozmawiać. Przemilczał też dlaczego PiS uważa, że sołtysi nie powinni mieć więcej uprawnień i otrzymywać za swoją ważną pracę niewielkie wynagrodzenie.

Tego było za wiele. Młodzi działacze FML postanowili dać odpór faryzeuszowskim tezom. Rozdali wśród zgromadzonych blisko tysiąc ulotek informujących zgromadzanych jaki jest prawdziwy obraz PiS i co ta partia naprawdę myśli o sołtysach.

Przeczytaj także → Silna pozycja sołectw. Ustawa PSL ponownie w Sejmie

– Sołtysi bardzo chętnie brali od nas ulotki – mówi Emil Sawicki z FML, organizator akcji. – Byli wyraźnie poruszeni ich treścią. Widziałem jak kilku wyszło ze spotkania, nie chcąc słuchać obietnicy pana premiera. My również po rozdaniu ulotek spokojnie wyszliśmy, aby nie przeszkadzać tym, którzy chcieli słuchać tego co ma do obiecania PiS – dodał.